Lilly May trzecia w Pucharze Polski Klasy Laser 4.7

opr. RT
Zawodniczka Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg, Lilly May Niezabitowska, z sukcesem zakończyła pierwszy rok startów w żeglarskiej klasie Laser 4.7.

W dniach 4-6 października w Giżycku odbyły się regaty kończące i podsumowujące upływający sezon żeglarski. Na finał Pucharu Polski w klasie laser stawiła się cała krajowa czołówka zawodników. W samej tylko klasie Laser 4.7 wystartowało 75 łódek. Jednocześnie regaty te były ostatnimi zaliczanymi do punktacji Pucharu Polski.

Ogromnym sukcesem może pochwalić się młoda zawodniczka z Podkarpacia, która w tej wymagającej żeglarskiej klasie startuje pierwszy sezon, po zakończeniu kariery na Optimiście. Po 3 dniach zmagań Lilly ukończyła regaty zajmując 5 lokatę wśród dziewcząt i umocniła się na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

Ostatecznie uplasowała się na 3 miejscu mając 525 pkt, za Laurą Szulc (545 pkt) i Klarą Sobczak (540 pkt) z ChKŻ Chojnice, w dwóch kategoriach: Laser 4.7 kobiet do lat 16 i Laser 4.7 kobiet Open. Warto zaznaczyć, że czwarta zawodniczka w klasyfikacji miała już tylko 472 pkt, co obrazuje przewagę czołowej trójki.

To świetne podsumowanie sezonu dla naszej zawodniczki. Przypomnijmy, że Lilli May Niezabitowska reprezentowała Podkarpacie z bardzo dobrym wynikiem na lipcowych regatach w ramach Mistrzostw Świata juniorów młodszych oraz zajęła 3 miejsce i wywalczyła brązowy medal w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Sezon startowy 2017/2018 dla laserowców dobiega końca, ale po tygodniowym odpoczynku, już rozpoczęły się intensywne przygotowania do kolejnego roku zmagań, w którym mamy nadzieję na dalsze sukcesy zawodników tarnobrzeskiej "Kotwicy".