Limblach Zaczernie pokonał Kolbuszowiankę (zdjęcia)

Ewelina Nycz
W Zaczerniu Limblach ograł Kolbuszowiankę 2-0 po golach Stąporskiego i Adamczyka.
Limblach Zaczernie (czarno-czerwone stroje) zdobyl kolejne trzy oczka pokonując u siebie Kolbuszowianke 2-0.

Limblach Zaczernie - Kolbuszowianka 2-0

W pierwszej połowie niewiele się działo, obie drużyny skupiły się na przypilnowaniu swoich bramek i akcji ofensywnych było jak na lekarstwo. Bardzo dobrze sobie radzili goście, którzy szybkimi atakami nie raz postraszyli miejscowych.

Niestety pod koniec pierwszej połowy zaczęły się przyjezdnym przydarzać błędy w obronie. Pierwszy kosztował ich rzut karny dla Limblachu. W polu karnym wchodzącego Krzysztofa Weresa sfaulował bramkarz Kolbuszowianki Mateusz Kozioł. Golkiper gości naprawił szybko swój błąd broniąc jedenastkę wykonywaną przez Adama Bukałę.

Po przerwie wciąż było nudno, ale do czasu. W 71. minucie Krzysztof Blim zagrał do Przemysława Stąporskiego, a ten z zimna krwią dał prowadzenie miejscowym. Goście ruszyli do ataku, ale zagrożenie stwarzali niewielkie, solidna defensywa miejscowych skutecznie oddalała piłkę od swojej strefy obronnej, dodatkowo dysponując szybkimi napastnikami straszyli gości w kontrataku.

Na kolejnego gola gospodarze nie dali się długo prosić. Paweł Ciuła zainicjował akcję, która pewnie wykończył jego imiennik Adamczyk. W samej końcówce Zaczernie zdobyło jeszcze jedną bramkę, ale nie została ona uznana, gdyż jej strzelec Krzysztof Blim był na spalonym. Później jeszcze swoje szanse mieli Paweł Ciuła i wprowadzony w końcówce Daniel Ziobro, ale byli nieprecyzyjnie.

Najlepszą okazję goście mieli w doliczonym czasie gry. Para napastników Stanisław Pruś i Łukasz Korab przeszkodzili sobie jednak w pojedynku główkowym i skończyło się na aucie bramkowym.

LIMBLACH ZACZERNIE - KOLBUSZOWIANKA 2-0 (0-0)

1-0 Stąporski (71, podanie Blima), 2-0 Adamczyk (77, podanie Ciuły)

LIMBLACH: Kukulski - Szyszka, Polak, Dynia (71. Radoń), Róg - Pilecki (50. Blim), Brzychczy, Ciuła - Bukała (60. Adamczyk), Stąporski (83. Ziobro), Weres.
KOLBUSZOWIANKA: Kozioł - K. Gorzelany, Marszałek, K. Kołacz, Dec - P. Pik (74. Selwa), Abramowicz (60. Korab), Serafin, Pisarczyk, Micek (66. J. Cetnarski) - Pruś.

SĘDZIOWALI: Leszek Kogut oraz Grzegorz Piestrak i Tomasz Kramarz (Jarosław). ŻÓŁTE KARTKI: Dynia, Weres - P. Pik, Micek, J. Cetnarski. WIDZÓW 250.