Limblach Zaczernie wygrał w Tuczempach z Piastem

Artur BżdżołaZaktualizowano
Zaczernie (na czerwono) rzadko wygrywa na wyjazdach.
Zaczernie (na czerwono) rzadko wygrywa na wyjazdach. fot. Ewelina Nycz-Pado
- Daj w środek, daj w środek! - krzyknął Krzysztof Weres do Adama Bukały w 76. minucie. Bukała posłuchał kolegi, dograł idealnie, a Weres w sytuacji sam na sam nie pomylił się.

Przerwał tym samym fatalną serię wyjazdową Zaczernia, które ostatnią bramkę na boisku rywala zdobyło we wrześniu ubiegłego roku w Przeworsku.

W pierwszej połowie Piast miał dwie doskonałe okazje do zdobycia gola, ale Grzegorzowi Hajdukowi i Łukaszowi Czubowi zabrakło precyzji. Goście najlepszą okazję mieli w 24 minucie, jednak Radoń nie sięgnął piłki będąc w dogodnej okazji i piłka opuściła plac gry.

W 76. minucie padła pierwsza bramka, a chwilę później po strzale Pawła Adamczyka było już 2-0. W samej końcówce nadzieję gospodarzom dał Adamarek, który strzelił kontaktowego gola. Piast rzucił się do ataku, ale nie wystarczyło czasu i Tuczempy wiosną nadal zostają bez smaku zwycięstwa.

PIAST TUCZEMPY - LIMBLACH ZACZERNIE 1-2 (0-0)
0-1 Weres (76, sam na sam po podaniu Bukały), 0-2 Adamczyk (78, z 18 metrów), 1-2 Adamarek (90, z 10 metrów po indywidualnej akcji).

PIAST: Karnas - Kud, Noga, Jabłoński, Szuflita, Klymak (80. Adamarek), Socha (56. Kwaśny), Czub, Sas, Hajduk (56. Iwański), Walczak (56. Pasaj).

LIMBLACH: Kukulski - Dynia (12. Brzyczchy), Polak, Róg, Blim, Ciuła (56. Bukała), Szyszka, Adamczyk (85. Ziobro), Weres (90+5. Pilecki), Radoń, Stąporski .

SĘDZIOWALI: Witold Kwaśny oraz Łukasz Kisiel i Rafał Zabawski (Sędziszów Młp). ŻÓŁTE KARTKI: Sas - Róg. WIDZÓW: 250.