Limblach Zaczernie zwyciężył Wisłok Wiśniowa

Marcin Jastrzębski
Wiśniowa (zielone koszulki) w Zaczerniu przegrała głównie przez własną nieskuteczność i niefrasobliwość w obronie. fot. Marcin Jastrzębski
Już w 2. minucie Marka Domonia postraszył strzałem głową Tomasz Jucha. Podawał mu nie kto inny jak Krzysztof Weres, kapitan Zaczernia.

Wynik mógł otworzyć Paweł Adamczyk ale w polu karnym był zbyt samolubny. Po drugiej stronie w dogodnej pozycji znalazł się Waldemar Złotek, ale zamiast strzelać szukał podania do Bartka Bogacza.

W końcu Piotr Stachyra z prawego skrzydła posłał precyzyjną piłkę do Juchy, a ten w swoim stylu głową skierował piłkę do siatki.

Po przerwie uśmiechniętych, rozluźnionych podopiecznych Jakuba Słomskiego skarcił Bartłomiej Bogacz. Po "klepie" w trójkącie: Kuter, Mądro, Bogacz ten ostatni znalazł sobie miejsce do strzału i szczęśliwie pokonał Kukulskiego.

Piłka odbiła się jeszcze od Radonia i zmylony bramkarz Limblachu był bez szans. Kilka minut później Wisłok powinien prowadzić, ale Kuter po podaniu Barana z 3. metrów uderzył w Kukulskiego. W odpowiedzi do siatki Wisłoka piłkę skierował głową Adam Bukała.

Następnie w boczną siatkę trafił Złotek. Trzeci gol dla Zaczernia był dziełem piłkarzy wprowadzonych w drugiej połowie. Tomasz Brzychczy sprawnie wyprowadził kontrę, podał Grzegorzowi Bierzyńskiemu, który ubiegł Domonia i skierował piłkę do siatki.

LIMBLACH ZACZERNIE - WISŁOK WIŚNIOWA 3-1 (1-0)
1-0 Jucha (28-głową, dośrodkowanie Stachyry), 1-1 Bogacz (51, podanie Mądro, rykoszet), 2-1 Bukała (62-głową, asysta Pęgiel), 3-1 Bierzyński (89, podanie Brzychczego).

LIMBLACH: Kukulski - Stachyra, Radoń, Dynia, Brogowski (46. Brzychczy) - Weres (71. Leśniowski), Pęgiel, Smężeń, Szyszka - Jucha (79. Bierzyński), Adamczyk (56. Bukała).

WISŁOK: Domoń - Szołdra, Jakubowski (72. Libucha), Rusyn, Boruta - Kawa (59. Piechowiak), Kuter, Mądro, Baran (84. Długosz) - Bogacz (63. Śledź), Złotek.

SĘDZIOWALI Mirosław Guzik oraz Grzegorz Żurawski i Grzegorz Gądela (Krosno). ŻÓŁTE KARTKI: Radoń - Boruta, Kuter. WIDZÓW 250.