LISTA LEKÓW: Leki niedostępne w aptekach! Brak leków w...

  LISTA LEKÓW: Leki niedostępne w aptekach! Brak leków w aptekach. Które leki zagrożone brakiem dostępności w aptekach LISTA

  Zdjęcie autora materiału
  Agnieszka Jędrzejczak

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Lista leków z ograniczoną dostępnością w aptekach wydłuża się z miesiąca na miesiąc.
  1/56
  przejdź do galerii

  Lista leków z ograniczoną dostępnością w aptekach wydłuża się z miesiąca na miesiąc. ©archiwum Polska Press

  LISTA LEKÓW zagrożonych brakiem dostępności w aptekach została ogłoszona przez Ministerstwo Zdrowia. Na liście są leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, a także wyroby medyczne. Sprawdź listę leków, których może brakować w aptekach.
  Lista leków z ograniczoną dostępnością w aptekach wydłuża się z miesiąca na miesiąc. Rodzaj deficytowych produktów pozostaje jednak niezmienny. Wciąż z trudem kupimy m.in. insuliny, leki przeciwzakrzepowe, leki na astmę, nadciśnienie czy szczepionki.

  Najnowszy załączników zawiera aż 338 pozycji. To więcej, niż jesienią ubiegłego roku, kiedy na liście było 311 produktów zagrożonych dostępnością. Niektóre leki na liście znajdują się od kilku miesięcy.

  LISTA LEKÓW: Leki niedostępne w aptekach
  Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę leków i produktów zagrożonych brakiem dostępności w aptekach

  Na czarną listę trafiają te preparaty, których braki odnotowano w przynajmniej 5 procentach aptek w województwach. Aktualne informacje o brakach trafiają do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, który przekazuje je do resortu zdrowia.

  SPRAWDŹ LISTĘ LEKÓW ZAGROŻONYCH BRAKIEM DOSTĘPNOŚCI W APTEKACH  Farmaceuci mówią otwarcie, że braki w aptekach to wina tzw. mafii lekowej. Tworzy ona odwrócony łańcuch dystrybucji, czyli odsprzedaje hurtowniom i pośrednikom leki kupione przez apteki. Produkty te następnie wywożone są za granicę i sprzedawane drożej. Na tym zarabiają właściciele hurtowni i aptekarze.

  Czytaj więcej: Nielegalny eksport leków w Polsce. Pacjenci bez lekarstw ratujących życie i zdrowie  Zobacz też: Brakuje leków. Są wywożone za granicę

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.nowiny24.pl

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »