red/bill
Bednarek nie zatrzymał pędzącego Liverpoolu
Bednarek nie zatrzymał pędzącego Liverpoolu PAUL ELLIS/AFP/East News
Wciąż w tym sezonie Premier League nie znalazł się zespół, który byłby w stanie pokonać Liverpool. Ekipa Juergena Kloppa w 25. kolejce wygrała u siebie z Southampton 4:0. Świetny zagrał Roberto Firmino, który zaliczył trzy asysty, całe spotkanie rozegrał też Jan Bednarek.

Liverpool dominował na Anfield Road od początku sobotniego meczu. Liderowi Premier League brakowało jednak skuteczności. Podobnie zresztą jak drużynie gości. Po przerwie dyspozycję utrzymali tylko gracze Southampton. Kilka dogodnych okazji zmarnowali Danny Ings i Shane Long. Pewnie byłoby im łatwiej, gdyby nie znów bezbłędny Virgil van Dijk i dobrze odczytujący zamiary napastników Alisson Becker.

Z kolei ofensywa gospodarzy podkręciła tempo. I to błyskawicznie, bo już w 47. minucie gola strzelił Alex Oxlade-Chamberlain, który zastąpił w pierwszym składzie kontuzjowanego Sadio Mane. W 60. minucie na 2:0 bramkę zdobył Jordan Henderson. Przy obu trafieniach asystę zaliczył Roberto Firmino. Brazylijczyk świetnie dograł także w 90. minucie do Mohameda Salaha i 27-letni Egipcjanin strzelił swojego 14. gola w lidze (liderem jest Jamie Vardy z Leicester - 17).

W międzyczasie, w 72. minucie, bramkarza Southampton także pokonał Salah, ale asystował mu Henderson.

Cały mecz w drużynie gości rozegrał Jan Bednarek, ale spisał się przeciętnie, jak całą defensywa zespołu.

Liverpool pewnie zmierza po mistrzostwo Anglii. Po 25 meczach Premier League (z 38) ma na koncie 24 wygrane i jeden remis. Nad drugim Manchesterem City, który w tej serii gier w niedzielę zmierzy się z Tottenhamem, ma 22 punkty przewagi. Zwycięstwo nad Southampton było też 20. wygraną z rzędu na Anfield Road.