LKS Pisarowce nie bez kłopotów pokonał Cosmos Nowotaniec

Miłosz Bieniaszewski
Tomasz Sowa
LKS Pisarowce był zdecydowanym faworytem derbów z Cosmosem Nowotaniec, ale wygrana nie przyszła gospodarzom łatwo.

Cosmos boryka się ze sporymi kłopotami kadrowymi i na poprzedni mecz do Przemyśla nawet nie pojechał. Choroby jednak odpuściły i na derby spadkowicz z 3 ligi dotarł. – Bardzo się boimy tego spotkania. W końcu Pisarowce to nie byle jaki rywal – mówił jeszcze przed meczem Henryk Majka, kierownik gości. Okazało się jednak, że przyjezdni mogli sprawić sporą niespodziankę, bo miejscowi szalę wygranej przechylili na swoją korzyść dopiero w końcówce. – Oczywiście, wygrali zasłużenie. Zdecydowanie więcej byli przy piłce, stworzyli sobie kilka okazji, ale trochę się z nami musieli namęczyć – stwierdził nasz rozmówca.

To goście jako pierwsi mieli świetną szansę, ale będąc dwa metry od bramki w piłkę nie trafił Patryk Pieszczoch. Pierwsza połowa ogólnie jednak rozczarowała i działo się niewiele. Sporo ożywienia wniósł Fabian Pańko, który w 55. minucie nie wykorzystał tzw. „setki”. Po chwili się jednak poprawił i było 1:0. Podwyższyć mógł Sylwester Sikorski, ale będąc sam na sam z bramkarzem uderzył nad bramką. To się zemściło w 81. minucie, kiedy Szymon Pluskwik z ostrego kąta wyrównał. Zapachniało sporą niespodzianką. O tym, że do niej nie doszło zadecydowała akcja kilka minut później. Mocno w pole karne zagrał Damian Niemczyk, a Hubert Kędra umieścił piłkę we własnej bramce. W końcówce Cosmos postawił wszystko na jedną kartę i po kontrze wynik ustalił Kamil Walaszczyk.

LKS Pisarowce - Cosmos Nowotaniec 3:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Pańko 57, 1:1 Pluskwik 82, 2:1 Kędra 85-samobójcza, 3:1 Walaszczyk 90+5.

Pisarowce: Hajduk ż 6 – Kasperkowicz 6, Łuczka 6, Sobota 6, Sikorski ż 6 – Kokoć 6 (46 Niemczyk 6), Kumah-Doe 5 (46 Pańko 6), Walaszczyk 7, Lorenc 6, Adamiak ż 5 – R. Domaradzki 6. Trener Damian Niemczyk.

Cosmos: Czarnecki 5 – Suszko 4, Kędra ż 4, Ziembicki ż 5, Szarek 5 – Pluskwik ż 6, Kwolek 4, Dymnicki 5, Szatkowski ż 5, Mikheiev 6 – P. Pieszczoch 4 (61 Cypcarz). Trener Janusz Sieradzki.

Sędziował Szczybyło 6 (Lubaczów). Widzów 100.