LO Sióstr Prezentek najwyżej spośród podkarpackich ogólniaków w rankingu Perspektyw - najlepszych 1000 liceów w kraju

Beata Terczyńska
Beata Terczyńska
Jednym z kluczowych kryteriów rankingu były wyniki matur
Jednym z kluczowych kryteriów rankingu były wyniki matur Krzysztof Łokaj
Udostępnij:
Rzeszowskie LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek zajęło 33 miejsce w rankingu tysiąca najlepszych liceów w Polsce. Na 47 pozycji uplasował się dwujęzyczny, krośnieński "Kopernik". Wśród techników najwyższą pozycję zdobyło jarosławskie Technikum nr 6 w Zespole Szkół Drogowo – Geodezyjnych i Licealnych.

Poznaliśmy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce. Zwycięzcy Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021 to: XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie i Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie.

Podkarpackie szkoły widoczne w rankingu
S. Bernarda Agata Rozmus, dyrektor LO Sióstr Prezentek w Rzeszowie bardzo się cieszy z wysokiej pozycji wśród liceów, ale mówi, że trudno jej komentować ten wynik, bo pracuje tu dopiero od września.

- Nawet nie byłam świadkiem sukcesu uczniów i absolwentów - mówi. - Na pewno jednak na wynik rankingu złożyła się zarówno praca uczniów, jak i nauczycieli i rodziców. Jest to więc sukces szkoły rozumianej jako tworzących ją osób.

Liceum, plasując się na 33 pozycji poprawiło ubiegłoroczny wynik o 3 oczka. Otwiera listę najlepszych ogólniaków na Podkarpaciu.

W kategorii: ranking maturalny LO rzeszowska szkoła katolicka ma 35 miejsce w kraju.

Przed rokiem poprzednia dyrektor, s. Anna Telus mówiła nam, że w LO Sióstr Prezentek zdawało 169 maturzystów. Nie powiodło się 1 uczniowi, na matematyce. W ręku miała natomiast świadectwo uczennicy wybierającej się na zagraniczne studia, która z każdego egzaminu, jaki zdawała uzyskała fenomenalny wynik. Z trzech przedmiotów - aż 100 procent. Nieliczna była taka grupa w Polsce.

Złote znaki jakości rankingu Perspektyw otrzymały: LO Sióstr Przezentek (33 miejsce wśród liceów w Polsce), I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie (47), I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu (64), II LO w Rzeszowie (89), I LO KEN w Sanoku (134) i II LO im. Mikołaja Kopernika w Mielcu (194). Dalsze pozycje w pierwszej "10" naszych szkół zajęły: Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. St. Barańczaka w Rzeszowie (215), I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli (216), IX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Królowej Jadwigi w Rzeszowie (220) i I LO im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle (228).

W rankingu maturalnym prym wiodą: LO Sióstr Prezentek (35), krośnieński "Kopernik" (69), II LO w Rzeszowie (87).

W rankingu szkół olimpijskich najlepiej wypadły: krośnieński "Kopernik" (16),"Prezentki" (23), rzeszowska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. (38) i I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu (46).

W rankingu 500 najlepszych techników, najwyżej - zdobywając złoty znak - uplasowały się nasze: Technikum nr 6 w ZSD-GiL im. A. Witkowskiego w Jarosławiu (21), Technikum nr 5 w ZSP nr 5 w Krośnie (29), Technikum nr 2 w ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy (31), Technikum nr 6 w ZS Elektronicznych w Rzeszowie (36), Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w Jaśle (57), Technikum nr 4 w ZSEiO w Przemyślu (59), Technikum nr 2 im. Stefana Banacha w Jarosławiu (69) i Technikum nr 1 w ZS nr 1 im. K. Adamieckiego w Sanoku (74).

W rankingu maturalnym techników przodują: Technikum nr 5 w ZSP nr 5 w Krośnie (29), Technikum nr 6 w ZSE w Rzeszowie (33), Technikum nr 6 w ZSD-GiL w Jarosławiu (46), Technikum nr 2 w ZS nr 2 w Dębicy (47) i Technikum nr 4 w ZSEiO w Przemyślu (50).

Kryteria Rankingu Liceów 2021 to:wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych. Kryteria Rankingu Techników 2021 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Pamiątki po rotmistrzu Pileckim

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie