Londyn: Rafał Augustyn na 29. miejscu

Tomasz Leyko
Rafał z chodziarzami koreańskimi.
Rafał z chodziarzami koreańskimi. archiwum Rafała Augustyna
Reprezentant Sokoła Mielec Rafał Augustyn zajął 29.miejsce w olimpijskich zawodach chodu sportowego na 20 km.

Rafał pokonał olimpijską trasę w czasie 1:23:17. Ten wynik jest o blisko dwie i pół minuty gorszy od jego rekordu życiowego.

Najlepszy z Polaków Dawid Tomala zajął 19. miejsce (1:21:55), na 24.pozycji uplasował się pochodzący z Nowej Dęby Grzegorz Sudoł (1:22:40).

Sklasyfikowano 48.chodziarzy. Dwóch zostało zdyskwalifikowanych przez sędziów, a sześciu zeszło z trasy w tym faworyt do medalu Rosjanin Borchin.