Loteria tym razem dla JKH. Ciarko prowadzi w półfinale już tylko 2:1

mawa
Tomasz Sowa
Drugi raz karne decydowały o wygranej w półfinale jastrzębsko-sanockim. Lepiej egzekwowali je gracze JKH i w serii do czterech wygranych jest już tylko 2:1 dla Ciarko PBS. Kolejny mecz jutro w "Jastorze".

Jastrzębianie, przegrywając w serii play-off 0:2, od początku próbowali narzucić swoje warunki i długimi momentami zespół Ciarko zmuszony był się bronić.

Pod koniec I części goście nieskutecznie grali w podwójnej przewadze. Na początku drugiej miejscowi, grając w osłabieniu, popisowo wykorzystali kontrę i Flasar w sytuacji sam na sam pokonał sytuację sam na sam.

Na szczęście zespół Ciarko szybko i właściwie zareagował. Po akcji Strzyżowskiego stan meczu wyrównał Biały, a 10 minut później Bayrack w odstępie ośmiu sekund dwa razy znalazł sposób na Odrobnego. Przy golu na 1-2 sam wyjechał zza bramki i posłał krążek z bekhendu, przy następnym dostał doskonałe podanie od Dantona.

Wydawało się, że gościom nie może stać się nic złego. Praktycznie kontrolowali mecz, gdy po starciu Bordowskiego z Beschem naporu nie wytrzymała pleksa i potrzebna była dodatkowa przerwa.

Po tym niewymuszonym "urlopie" sanoczanie stracili koncentrację, co natychmiast wykorzystał doświadczony Laszkiewicz strzelając w sam róg.

Jastrzębianie mocno naciskali, mieli kilka szans, wreszcie - na 150 sekund przed końcem - Stoklasa w ogromnym zamieszaniu wyrównał.

W końcówce meczu i dogrywce więcej z gry mieli zawodnicy JKH, a - na 10 sekund przed końcem dodatkowego czasu - krążek meczowy miał Stoklasa, lecz spudłował.

Karne lepiej zaczęli sanoczanie, ale tylko raz udało im się pokonać Odrobnego. Decydujący najazd ze strony miejscowych wykonał Stoklasa, który zrehabilitował się za pudło z końcówki dogrywki.

JKH GKS Jastrzębie - Ciarko PBS Bank Sanok 4-3 po karnych (0-0, 1-3, 2-0 - dogrywka 0-0, karne 2:1)

0-1 Flasar (21 w osłabieniu, asysty: Pasiut i Zatko), 1-1 Biały (26, Strzyżowski i Zapała), 1-2 Bayrack (37, Besch), 1-3 Bayrack (37, Danton), 2-3 Laszkiewicz (47 w przewadze, Pasiut), 3-3 Stoklasa (58, Prochazka i Labryga),

Karne: 0:1 Sinagl, 1:1 Kapica, Mahbod (broni Odrobny), Kral (pudłuje), Zapała (broni Odrobny), 2:1 Stoklasa.

JKH: Odrobny - Labryga, Rompkowski; Zatko, Górny; Bryk, Pastryk; Flasar - Laszkiewicz, Pasiut, Kapica; Danieluk, Kral, Bordowski; Urbanowicz, Prochazka, Stoklasa; Kogut, Marzec, Kulas oraz Zdenek. Trener Mojmir Trilcik.

Ciarko PBS: Murray - Richter, Kloz; Dutka, Besch; Rąpała, Hudec oraz Pociecha - Vozdecky, Mahbod, Sinagl; Wilusz, Bayrack, Danton; Strzyżowski, Zapała, Biały; Mermer, R. Ćwikła, Kostecki oraz H. Demkowicz. Trener Miroslav Frycer.

Sędziowali Meszyński (Warszawa) i Wolas (Oświęcim). Kary: 8 - 8 minut. Widzów 1300.

Stan rywalizacji play-off (do czterech wygranych): 1:2.