Loteria wizowa 2005 (DV-2005)

pjahn
Wszystkie zgłoszenia udziału w loterii wizowej DV-2005 muszą być nadesłane drogą elektroniczną ze strony internetowej www.dvlottery.state.gov między sobotą, 1 listopada 2003, a wtorkiem, 30 grudnia 2003.

www.dvlottery.state.gov

www.dvlottery.state.gov

Zgłoszenia udziału w loterii wizowej DV-2005 muszą być złożone w formie elektronicznej między sobotą 1 listopada 2003 r., a wtorkiem 30 grudnia 2003 r. W ciągu 60 dni od 1 listopada, uczestnicy loterii mogą uzyskać i wypełnić Elektroniczne Zgłoszenie Udziału w Loterii wchodząc na stronę www.dvlottery.state.gov.

Zgłoszenia wysłane na papierze nie będą przyjmowane. Departament Stanu USA wprowadził elektroniczny system rejestracji aby zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo procesu loterii wizowej. W ramach programu DV co roku wydawane są wizy na pobyt stały osobom spełniającym pewne warunki. Osoby, które mają prawo ubiegać się o wizy typu DV wybierane są w loteryjnym losowaniu komputerowym. Wizy rozdzielane są między sześć regionów geograficznych.

WARUNKI UDZIAŁU W LOTERII

? Każdy, kto ubiega się o wizę musi spełniać wymagania programu wiz DV pod względem wykształcenia lub kwalifikacji zawodowych.
Wykształcenie lub kwalifikacje zawodowe:
Osoba musi ALBO posiadać pełne wykształcenie średnie lub jego ekwiwalent (w Stanach Zjednoczonych oznacza to udane ukończenie dwunastoletniego programu nauczania w szkole podstawowej i średniej), ALBO wykazać się dwuletnim stażem pracy w ciągu ostatnich pięciu lat, w zawodzie, do wykonywania którego niezbędne są co najmniej dwa lata szkolenia bądź praktycznego doświadczenia.
Jeśli osoba planująca ubiegać się o wizę nie spełnia podanych wymagań, nie powinna wysyłać zgłoszenia udziału w loterii.

Jedna osoba - jedno zgłoszenie

? Jeżeli dla jednej osoby otrzymane będzie więcej niż jedno zgłoszenie, wszystkie zgłoszenia dla tej osoby zostaną zdyskwalifikowane bez względu na to kto je złożył. Zgłoszenie może być przygotowane i wysłane bezpośrednio przez uczestnika loterii lub przez kogoś innego w jego imieniu.
? Departament Stanu będzie przyjmował tylko wypełnione Elektroniczne Zgłoszenia Udziału w Loterii Wizowej (Zgłoszenia EDV) przesłane drogą elektroniczną ze strony www.dvlottery.state.gov w ciągu 60 dni od 1 listopada 2003.
? Po otrzymaniu wypełnionego Zgłoszenia EDV Departament Stanu wyśle osobom składającym elektroniczne potwierdzenie.
? Zgłoszenia składane na papierze nie będą przyjmowane.

Jakie fotografie?

? Dyskwalifikacji ulega każde zgłoszenie, jeśli nie są do niego załączone wszystkie wymagane fotografie. Do Zgłoszenia EDV muszą być załączone w formie elektronicznej niedawno zrobione fotografie uczestnika loterii, jego żony/jej męża oraz każdego dziecka, w tym adoptowanych oraz pasierbów, nawet jeśli dzieci te nie mieszkają już razem z tą osobą, chyba, że dziecko jest już obywatelem lub stałym rezydentem Stanów Zjednoczonych.
Zdjęcia rodzinne lub grupowe nie będą przyjmowane. Dla każdego członka rodziny musi być załączone oddzielne zdjęcie. Dlatego, każdy uczestnik loterii, jego żona/jej mąż oraz dziecko będą potrzebować plik zawierający jego/jej fotografię cyfrową (obraz cyfrowy), który zostanie wysłany przez internet razem ze Zgłoszeniem EDV. Jeśli nadesłane zdjęcia cyfrowe nie będą odpowiadać poniższej specyfikacji, system automatycznie odrzuci Zgłoszenie EDV i powiadomi o tym jego nadawcę.
? Zdjęcie musi być zapisane w formacie JPEG. Zdjęcie musi być kolorowe lub w odcieniach szarości. Zdjęcia czarno-białe nie będą przyjmowane. W przypadku nowych zdjęć cyfrowych, ich rozdzielczość musi wynosić 320 pixeli (szerokość) na 240 pixeli (wysokość), a głębia koloru: 24 bity lub 8 bitów dla zdjęć kolorowych, bądź 8 bitów dla zdjęć w odcieniach szarości.
? W przypadku fotografii skanowanych, oryginał fotografii musi być kwadratem o boku 50 mm (2 cale).
Jeśli nadesłane zdjęcie cyfrowe nie będzie spełniało wymagań, zgłoszenie zostanie zdyskwalifikowane:
? Twarz uczestnika loterii musi być zwrócona bezpośrednio w stronę aparatu fotograficznego. Głowa osoby fotografowanej nie powinna być podniesiona, opuszczona, ani przechylona na bok i powinna zajmować około 50% powierzchni zdjęcia.
? Tło na zdjęciach powinno być jasne i stonowane. Nie będą przyjmowane fotografie, na których wizerunek twarzy jest nieostry. Nie będą przyjmowane zdjęcia, na których osoba fotografowana nosi okulary przeciwsłoneczne.

ZGŁOSZENIE do loterii wizowej

Należy podać następujące dane:
1. IMIĘ I NAZWISKO - nazwisko, imię, drugie imię
2. DATA URODZENIA - dzień, miesiąc, rok
3. PŁEĆ - mężczyzna lub kobieta
4. MIEJSCE URODZENIA - miejscowość
5. KRAJ URODZENIA - do określenia państwa, na terytorium którego urodził się uczestnik loterii , należy użyć jego obecnej nazwy.
6. FOTOGRAFIA UCZESTNIKA
7. ADRES DO KORESPONDENCJI - adres, miejscowość, województwo, kod pocztowy, państwo.
8. NUMER TELEFONU (NIEOBOWIĄZKOWY)
9. ADRES E-MAILOWY (NIEOBOWIĄZKOWY)
10. KRAJ POCHODZENIA UCZESTNIKA LOTERII, JEŚLI JEST ON INNY NIŻ KRAJ JEGO URODZENIA
11. STAN MAŁŻEŃSKI - tak lub nie.
12. ILOŚĆ DZIECI, KTÓRE POZOSTAJĄ W STANIE WOLNYM I NIE UKOŃCZYŁY 21 LAT.
13. DANE MAŁŻONKA - imię i nazwisko, data urodzenia, płeć, miejsce urodzenia, kraj urodzenia, zdjęcie
14. DANE DZIECI - imię i nazwisko, data urodzenia, płeć, miejsce urodzenia, kraj urodzenia, zdjęcie
Uwaga:
Jeśli nie wymieni się wszystkich dzieci, zgłoszenie zostanie zdyskwalifikowane.

LOSOWANIE

Zwycięzcy loterii zostaną wyłonieni w drodze losowania komputerowego spośród wszystkich zgłoszeń spełniających opisane wymagania. Wylosowane osoby zostaną zawiadomione o tym listownie pomiędzy majem a lipcem 2004 r. i otrzymają dalsze wskazówki, w tym informacje o opłatach związanych z imigracją do USA.
Osoby niewylosowane nie będą o tym powiadamiane. Ani ambasady, ani konsulaty Stanów Zjednoczonych nie będą dysponowały listą zwycięzców w loterii. Małżonkowie wylosowanych osób oraz ich dzieci w stanie wolnym, które nie ukończyły 21 lat, również będą mogły ubiegać się o wizę aby wyjechać wspólnie z osobą wylosowaną lub dołączyć do niej w USA. Wizy DV na rok 2005 będą wydawane od 1 października 2004 r. do 30 września 2005 r.

Uwaga - bez opłat

Udział w loterii DV NIE pociąga za sobą ŻADNYCH opłat. Wszyscy pośrednicy lub inne osoby oferujące pomoc w przygotowaniu spraw związanych z loterią robią to bez upoważnienia i zgody USA. Ewentualne posłużenie się pośrednikiem zewnętrznym lub pomocą w przygotowaniu zgłoszenia udziału w loterii DV leży tylko i wyłącznie w gestii każdego uczestnika loterii.
Minimalny wiek pozwalający brać udział w loterii nie jest określony. Ponieważ jednak w chwili rozmowy z konsulem wymaga się, by główna osoba ubiegająca się o wizę posiadała średnie wykształcenie lub odpowiednie doświadczenie zawodowe, praktycznie większość wylosowanych osób poniżej 18. roku życia będzie zdyskwalifikowana.
Nie ma absolutnie żadnych opłat za złożenie zgłoszenia. Osoby, których zgłoszenia zostaną wylosowane w tegorocznej edycji loterii DV i rozpatrzone w konsulacie Stanów Zjednoczonych, wniosą później specjalną opłatę za przygotowanie ich sprawy. Osoby ubiegające się o wizy DV, podobnie jak wszyscy, którzy starają się o wizę imigracyjną, w dniu złożenia wniosku o wizę muszą wnieść również zwykłe opłaty wizowe.

oprac.na podstawie informacji Biura Spraw Konsularnych ambasady USA w Warszawie

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3