Lotos Cup w Wiśle: Michał Milczanowski z Zagórza na podium

Przemysław Markocki
Michał Milczanowski znów stanął na podium.
Michał Milczanowski znów stanął na podium. MAREK DYBAŚ
Znakomicie spisał się Michał Milczanowski (ZTS Zakucie Zagórz) podczas rozgrywanych w Wiśle zawodów w skokach narciarskich Lotos Cup 2010. Michał, startujący w kategorii junior D, stanął na najniższym stopniu podium.

W kategorii junior D najlepszy był Łukasz Podżorski z Wisły Ustronianki (44 i 44,5 m), a drugi miejsce zajął Krzysztof Leja z AZS Zakopane (44 i 43 m). Nieźle spisał się także Igor Smorul (ZTS Zakucie Zagórz), który był 11. (37,5 i 38,5 m).

W najstarszej kategorii wiekowej (junior B) triumfował Tomasz Byrt z Wisły Ustronianki (68,5 i 68,5 m). Z podkarpackich zawodników najlepiej spisał się Dawid Bańczak (ZTS Zakucie Zagórz), który zajął 26. miejsce (45,5 i 45,5 m). Na 21. miejscu uplasował się Daniel Wota - pochodzący z Podkarpacia zawodnik AZS Zakopane.

W kat. junior C zwyciężył Bartłomiej Gąsienica-Laskowy (AZS Zakopane), który dwukrotnie zaliczył odległość 64,5 metra. Na 17. pozycji uplasowały się Adam Ruda z ZTS Zakucie Zagórz (54,5 i 57,5 m).

W kat. junior D wygrał Dawid Jarząbek z Wisły Zakopane (40,5 i 42 m), a wśród dziewcząt najlepsza okazała się jego koleżanka klubowa Joanna Gawron (36,5 i 35 m).

W Wiśle zabrakło niestety świetnych zawodników z Ukrainy startujących w barwach ZKN Sokół Zagórz, m.in. Stepana Pasichnyka, która podczas zawodów w Zagórzu dwukrotnie zajął drugie miejsce w kat. junior D.

Kolejne zawody Lotos Cup w Wiśle rozpoczną się już dziś o 9.