Lubliniec da się lubić - Szkoła Podstawowa im. gen. Antoniego Jeziorańskiego w Nowym Lublińcu

Artykuł sponsorowany Laureat Plebiscytu Edukacyjnego 2022

Lubliniec da się lubić…

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Lublińcu w skład którego wchodzi Publiczne Przedszkole i Szkoła Podstawowa im. gen. Antoniego Jeziorańskiego znajduje się na kresach naszego województwa, w powiecie lubaczowskim, w gminie Cieszanów. Trudna historia i złożone losy mieszkańców Lublińca wpłynęły na to, że początek naszej placówki należy datować na 1947 rok, chociaż dzieje samego budynku i szkoły sięgają dużo wcześniejszych lat. Od tamtej pory szkoła wielokrotnie przechodziła remonty, rozbudowywała się i piękniała co było zasługą zarówno władz, jak i przede wszystkim zaangażowania dyrektorów, ale i samych mieszkańców, którzy o nią dbali. Obecnie można z czystym sumieniem powiedzieć, że spełniamy standardy szkoły XXI wieku i nie mamy się czego wstydzić, a wręcz przeciwnie. Dobrze wyposażone pomieszczenia przedszkolne, klasy, pracownie i sala gimnastyczna to nasz atut. Nie poprzestajemy jednak na tym i staramy się wciąż, by nasza placówka była jeszcze lepsza, jeszcze piękniejsza i jeszcze bardziej interesująca i przyjazna. W tym miejscu nie można też pominąć kwestii świetnych posiłków serwowanych przez naszą stołówkę, a tak zachwalanych przez naszych uczniów, pracowników i gości.

W szkole mieści się również Schronisko Młodzieżowe, które w okresie wolnym od nauki służy wszystkim chcącym u nas odpoczywać. Każdy zbłąkany i świadomy turysta jest u nas witany z otwartymi rękami. Sielskość, bliskość natury i możliwość złapania oddechu to zalety naszej miejscowości jak zresztą całego powiatu. Tutaj można i wpaść na chwilę i… zostać na zawsze.
Szkoła to jednak nie tylko budynki i wyposażenie, ale to przede wszystkim jej duch czyli uczniowie, rodzice i wykwalifikowana kadra. Nie jesteśmy pod tym względem dużą placówką, ale i w tym tkwi nasza siła. Wszyscy się dobrze znamy, potrafimy rozmawiać i docierać do naszych dzieci, dbamy o nie i najważniejsze staramy się współpracować z rodzicami, bo zależy nam na tym samym. Każde dziecko jest przecież jak nieoszlifowany diament.

Zwracamy uwagę na to, żeby uczniowie wynosili ze szkoły nie tylko wiedzę książkową i dobrze zdawali egzaminy, ale również kultywowali tradycje związane zarówno z patronem szkoły, jak i znali historię swoich rodzin i miejscowości m.in. dlatego nie zamykamy się tylko w murach naszej placówki, ale jesteśmy obecni w środowisku.

Nie zapominamy też o wyzwaniach XXI wieku i uczestniczymy w dziesiątkach różnych akcji. Staramy się też po prostu uczyć nasze dzieci „życia”.

Dużą uwagę przywiązujemy do organizowanych co roku wycieczek szkolnych. Wiemy, że człowiek od najmłodszych lat marzy o poznawaniu świata, zwłaszcza, że ma wtedy najwięcej czasu i najmniej obowiązków. Dzięki podróżowaniu ma możliwość poznawania nowych miejsc i historii, które się z nimi wiążą. Wiedzę zdobytą podczas takich wypraw młody człowiek może wykorzystywać zarówno w szkole jak i w życiu. Bardzo często przecież używamy znanego powiedzenia: "podróże kształcą". Trzeba też podkreślić, że wycieczki są chwilami, w których dzieci uczą się samodzielności oraz odpowiedzialności.
Nasze działania zostały w tym roku również docenione w Plebiscycie Edukacyjnym gazety „Nowiny”. Zostaliśmy uznani przez czytelników Najlepszą Szkołą w powiecie lubaczowskim i zajęliśmy II miejsce w całym województwie podkarpackim. Dwójka naszych nauczycieli została również odpowiednio: Najlepszym Nauczycielem Przedszkola i Klas 0 – III w powiecie lubaczowskim.

Na koniec trzeba dodać, że nie wszystko można oddać słowem dlatego… zapraszamy do Nowego Lublińca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24