Łukasz Różański na 4. miejscu w rankingu WBC. Szanse na walkę o mistrzostwo świata rosną

Łukasz Pado
Łukasz Pado
Łukasz Różański w walce z Arturem Szpilką zdobył pas WBC International. Przed nim szansa na walkę o pas mistrza świata WBC.
Łukasz Różański w walce z Arturem Szpilką zdobył pas WBC International. Przed nim szansa na walkę o pas mistrza świata WBC. K. Kapica
Łukasz Różański awansował na czwarte miejsce w najnowszym rankingu prestiżowej federacji WBC w kategorii bridger. Wcześniej rzeszowianin był notowany na 10. miejscu.

Różański swoje notowania poprawił dzięki wygranej nad Arturem Szpilką 30 maja w Rzeszowie. W rankingu World Boxing Council Różańskiego wyprzedzają Kolumbijczyk Oscar Rivas, Amerykanin Bryant Jennings oraz Rosjanin Jewgienij Romanow, który niedawno wywalczył pas mistrza WBC Silver w walce ze swoim rodakiem Dmitrijem Kudrjaszowem. Łukasz jest z kolei posiadaczem pasa WBC International, który ma podobny prestiż do tego zdobytego przez Rosjanina.

Federacja WBC, która dotychczas jako jedyna wprowadziła nową kategorię wagową bridger, jeszcze nie wyłoniła w niej nowego mistrza świata. Do pierwszego historycznego starcia o pas MŚ WBC w limicie 101,6 kg ma dojść najprawdopodobniej jesienią i zmierzą się w nim dwaj czołowi zawodnicy rankingu czyli Rivas i Jennings.

Wg regulaminu nowy champion będzie musiał w pierwszej kolejności stoczyć dwie obowiązkowe obrony tytułu z zawodnikami z czołowej dziesiątki. Im rywal wyżej sklasyfikowany, tym jego szanse na walkę o pas są większe.

Niewykluczone, że WBC zarządzi wcześniej tzw. walkę eliminatora, w której zmierzyliby się dwaj wysoko sklasyfikowani bokserzy, a stawką byłby pojedynek o tytuł.

- Łukasz jest bardzo bliski walki o mistrzostwo świata. Nie wiadomo, czy będzie wcześniej eliminator. Chciałbym doprowadzić do walki o pas bez konieczności toczenia eliminatora, taka jest moja praca, jako promotora, żeby omijać te największe zagrożenia. Jak będzie? Zobaczymy – powiedział w wywiadzie dla ringpolska.pl. Andrzej Wasilewski, promotor Różańskiego.
Marian Basiak, trener Łukasza Różańskiego: Sparing z Łukaszem, to żadna przyjemność [WIDEO]

KBN 15 Rzeszów. Łukasz Różański znokautował Artura Szpilkę n...

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie