Łyżwiarski Puchar Świata już od piątku w Tomaszowie Mazowieckim

ps
Karolina Bosiek wywalczyła awans do finału. Zajęła w nim 12 miejsce.
Karolina Bosiek wywalczyła awans do finału. Zajęła w nim 12 miejsce. Rafał Oleksiewicz
Natalia Czerwonka zajęła trzynaste miejsce w biegu na 1000 metrów podczas ostatniego dnia zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, które zakończyły się w Mińsku. W grupie A w niedzielę na 500 metrów startował także Piotr Michalski, który uplasował się na siedemnastej pozycji.

Czerwonka uzyskała czas 1:17.383 i do zwyciężczyni, Brittany Bowe ze Stanów Zjednoczonych, straciła niewiele ponad dwie sekundy. Z kolei Michalski na dystansie 500 metrów skończył z czasem 35.538. Zwycięzca, Koreańczyk Jun-Ho Kim, był szybszy o niewiele ponad pół sekundy.

Nieźle w rywalizacji ze startu masowego spisały się dwie reprezentantki Polski. Obie – Karolina Gąsecka i Karolina Bosiek – wywalczyły awans do finału. W nim lepsza była Gąsecka, która uplasowała się na dziesiątej pozycji. Dwa miejsca niżej sklasyfikowano Karolinę Bosiek.

Pozostali reprezentanci Polski startowali w grupach B. Na 500 metrów Bosiek była czwarta, a piętnaste miejsce zajęła Kaja Ziomek. Z kolei wśród panów na dystansie 500 metrów piąte miejsce zajął Artur Nogal, siódme Artur Waś, a jedenaste Damian Żurek. Czterech Polaków wystartowało za to na 1500 metrów – Adrian Wielgat był dziewiąty, a trzej kolejni uplasowali się w trzeciej dziesiątce – Mateusz Owczarek był 22., Marcin Bachanek 24., a Artur Janicki 26.

W sumie w Mińsku Polacy trzykrotnie rywalizowali w grupie A, w której ściga się światowa czołówka – na dwóch dystansach walczyła Natalia Czerwonka, a na jednym Piotr Michalski.

Już w najbliższy weekend rywalizacja w Pucharze Świata przeniesie się do Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Do Tomaszowa przyjedzie cała światowa czołówka, z mistrzami i medalistami olimpijskimi, m.in. Svenem Kramerem, Ireen Wüst, Patrickiem Roestem, Esmee Visser, Kjeldem Nuisem, Havardem Lorentzenem, Sverre Lunde Pedersenem, Nao Kodairą, Miho Takagi, czy Denisem Yuskovem.