Łyżwiarstwo szybkie. Katarzyna Bachleda-Curuś szósta na 1500 metrów

pmarkocki
Katarzyna Bachleda-Curuś pojechała bardzo szybko i ze swojego występu może być zadowolona. Medalu niestety nie udało się zdobyć. Paweł Relikowski
Pochodząca z Sanoka Katarzyna Bachleda-Curuś zajęła 6. miejsce w łyżwiarskim wyścigu na 1500 metrów. Pierwsze trzy miejsca zajęły Holenderki.

Katarzyna Bachleda-Curuś ścigała się w parze z faworytką rosyjskiej publiczności Julią Skokową. Pochodząca z Sanoka zawodniczka niestety nie zdobyła medalu, ale zajęła dobre szóste miejsce.

Zwyciężyła Holenderka Jorien ter Mors, a kolejne trzy pozycje zajęły również reprezentantki tego kraju.

Całkiem nieźle zaprezentowały się także inne Polki - 11. miejsce zajęła Luiza Złotkowska, a na 15. pozycji uplasowała się Natalia Czerwonka. Czasy naszych zawodniczek napawają optymizmem przed wyścigiem drużynowym.

Przypomnijmy, że Katarzyna Bachleda-Curuś w biegu na 3000 metrów przed kilkoma dniami zajęła 7. miejsce, ale została zdyskwalifikowana za dwukrotne przekroczenie niebieskiej linii. Ze startu na 1000 metrów Polka zrezygnowała by przygotować się do dzisiejszego startu.