Łyżwiarstwo szybkie: Polska na 5. miejscu na otwarcie mistrzostw świata w Inzell

Piotr Michalski wraz z reprezentacją Polski zajął w sprincie drużynowym 5. miejsce Pawel Relikowski / Polska Press
W Inzell w Niemczech rozpoczęły się mistrzostwa świata na dystansach w łyżwiarstwie szybkim. W kadrze Polski na ten turniej jest zawodnik Górnika Sanok Piotr Michalski.

Pierwszą konkurencją niemieckich zawodów był sprint drużynowy, w którym Polska w składzie: Artur Nogal, Piotr Michalski (zawodnik Górnika Sanok), Marcin Bachanek zajęła piąte miejsce.

Polacy startowali w parze z faworytami biegi Holendrami i niestety sromotnie z nimi przegrali. Holendrzy pokonali jednak nie tylko Polaków, ale osiągnęli najlepszy czas z wszystkich drużyn. Drugie miejsce wywalczyli Koreańczycy, a trzecie Rosjanie. Na podium miejsca zabrakło m.in. dla mocnych Norwegów, którzy nie ukończyli konkurencji, bo upadł na tor jeden z ich zawodników. Polskę ostatecznie sklasyfikowano na 5. miejscu. Biało-czerwoni wyprzedzili tylko Białoruś oraz zdyskwalifikowane reprezentacje Norwegii i Chin.

Wśród pań sprint drużynowy wygrały Holenderki przed Kanadyjkami i Rosjankami. Polki w sprincie drużynowym nie startowały.

Po sprinterach na lód wyszli długodystansowcy. W biegu na 3000 m kobiet 17. miejsce zajęła Karolina Bosiek.

W piątek odbędą się sprinty indywidualne na 500 m oraz biegi drużynowe. W sobotę 1000 m, a także 5000 m kobiet i 10000m mężczyzn, a w niedzielę 1500 m oraz bieg masowy.

Piotr Michalski wystartuje w Inzell na 500 i 1000 metrów.

POPULARNE NA NOWINY24/SPORT:

Janczyk i cała reszta. Niespełnione talenty polskiej piłki

TOP 5 transferów bezgotówkowych tej zimy w Ekstraklasie

Piękne kobiety rozebrały się... charytatywnie

Katarzyna Zaroślińska-Król, siatkarka Developresu SkyRes Rzeszów po wygranym meczu z Radomką Radom 3:0