Łyżwiarstwo szybkie. Roch Maliczowski z medalem mistrzostw Polski

Marcin Jastrzębski
Roch Maliczowski pokazał klasę w rywalizacji ze starszymi przeciwnikami.
Roch Maliczowski pokazał klasę w rywalizacji ze starszymi przeciwnikami. PZŁS
Zwyżkę formy notuje 16-letni Roch Maliczowski. Młody panczenista Górnika Sanok po udanym starcie w OOM (dwa brązowe medale), tym razem zapunktował w mistrzostwach Polski w wieloboju. Nasz klub miał sporo innych reprezentantów w tej imprezie.

Mistrzostwa Polski w wieloboju i w wieloboju sprinterskim odbyły się w miniony weekend w Tomaszowie Mazowieckim. Młodzież Górnika musiała ścigać się z mocnymi, często zdecydowanie bardziej doświadczonymi zawodnikami z najlepszych polskich klubów. Junior młodszy – Roch Maliczowski (rocznik 2006) – poprawiając rekordy życiowe na wszystkich czterech dystansach (500, 5000, 1500, 10000 metrów) wywalczył w wieloboju trzecie miejsce.

Ustąpił miejsca tylko prawie 10 lat starszym od siebie rywalom z Tomaszowa Mazowieckiego i Domaniewic.

– Pokazał klasę, pod koniec sezonu złapał bardzo wysoką formę. Na dystansie 5000 metrów poprawił rekord życiowy o 12 sekund. Brązowy medal w takiej imprezie to sukces! – podkreśla trener Marek Drwięga. Rosiek dobrym wynikiem na 1500 metrów zdobył limit czasowy na przyszłoroczne mistrzostwa świata i puchar świata juniorów.

– Rosiek to materiał na świetnego panczenistę. Jest naszą nadzieją na kolejne lata – przyznaje trener Górnika.

Solidnie powalczył rok młodszy Patryk Kudła – ostatecznie siódmy w klasyfikacji wieloboju.

W Tomaszowie równolegle odbywały się mistrzostwa Polski w wieloboju sprinterskim. Tu dziewiąty był Szymon Hostyński, a dwunaste miejsce zajął Oskar Podczerwiński. Mikołaj Stabryła wywalczył czternaste miejsce.

Nieźle zaprezentowały się nasze dziewczyny. Podopieczna Grzegorza Kudły – Julita Krawiec wywalczyła szóste miejsce, pobijając klubowy rekord. Dziesiąte miejsce zajęła Jagoda Kopczak. Ścigała się też Nikola Maślanka, ale przez błąd ukończyła wielobój na 24. miejscu.

W najbliższy weekend sporo naszych młodych zawodniczek wystartuje w mistrzostwach Polski młodziczek w Tomaszowie Mazowieckim. Powalczą m.in. Anna Stapińska, Jagoda Kopczak, Julita Krawiec czy Zuzanna Łagodzic.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani