Magdalena Szczęsna z Jeziora Tarnobrzeg zdobyła dwa medale mistrzostw kraju i została powołana do reprezentacji Polski [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Ogromne wyróżnienie spotkało Magdalenę Szczęsną z Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg. Została powołana na zgrupowanie przygotowawcze do startów na Mistrzostwach Świata Juniorów w kajakarstwie. Fot. Archiwum klubu

Zgrupowanie kadry odbędzie się w Wałczu, a mistrzostwa świata w pierwszy weekend września w Portugalii.

Zawodnicy Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg świetnie zaprezentowali się na odbywających się w Bydgoszczy Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w kajakarstwie klasycznym. Zdobyli trzy medale oraz zajęli bardzo dobre miejsca.

Duże brawa i gratulacja dla zawodników, którzy w Bydgoszczy pięknie prezentowali Klub Kajakowy "Jezioro Tarnobrzeg”, czyli Magdaleny Szczęsnej, Zuzanny Błażejczak, Julii Jarockiej, Antoniego Kołodzieja, Aleksego Krystka, Jana Dzierzkowskiego, Martyny Gruszczyńskiej oraz dla trenera naszych kajakarzy - Piotra Kwaska.

Najlepiej spisała się kadrowiczka Magdalena Szczęsna, która zdobyła mistrzostwo Polski w wyścigu K1 na dystansie 5000 metrów. Ponadto wywalczyła srebro w wyścigu K1 na dystansie 500 metrów, a w wyścigu K1 na dystansie 1000 metrów zajęła 4. miejsce ze stratą zaledwie tysięcznych sekund do trzeciej pozycji.

Zuzanna Błażejczak w wyścigu K1 na dystansie 5000 metrów wywalczyła brązowy medal. W wyścigu K1 na dystansie 1000 metrów zajęła 6. miejsce, a w wyścigu K1 na 500 metrów zajęła 9. miejsce.

Jak informuje portal www.tarnobrzeg.pl Julia Jarocka w wyścigach K1 na dystansach 200 m i 1000 m wywalczyła finały B. Nasza dwójka Juniorów Młodszych w składzie Antoni Kołodziej i Aleksy Krystek w wyścigu K2 na dystansie 500 m zajęła 2. miejsce w finale B, natomiast w wyścigu K2 na dystansie 5000 m wywalczyła 9. miejsce. Na jedynce dobrze zaprezentował się Jan Dzierzkowski, który w finale B na dystansie 1000 m zajął bardzo dobre 5. miejsce, natomiast w wyścigu K1 na dystansie 5000 m zajął 11. miejsce. Natomiast Martyna Gruszczyńska w wyścigu K1 na dystansie 3000 m Juniorek Młodszych zajęła 17. lokatę.