MAGUS, czyli poczucie bezpieczeństwa. Kompleksowa obsługa firm

Artykuł sponsorowany
Kazimierz Ożóg: Zapewniamy pomoc doradczą w wielu dziedzinach
Kazimierz Ożóg: Zapewniamy pomoc doradczą w wielu dziedzinach Krzysztof Łokaj
Udostępnij:
Źle dobrany i kosztowny kredyt, chybiona polisa, kłopoty prawne - koszmary każdego przedsiębiorcy. A przecież można ich uniknąć.

Przedsiębiorca, który chciałby być na bieżąco ze zmianami w prawie, musiałby każdego dnia roboczego (!) czytać 127 stron dokumentów przez 4 godziny i 15 minut - wyliczyła firma outsourcingowa Grant Thornton. A powinien być, bo brak znajomości prawa może być kosztowny i dla niego, i dla jego firmy. Gdyby chciał szukać w bankach kredytu na najkorzystniejszych warunkach, musiałby temu zajęciu poświęcić resztę czasu. Na szukanie najbardziej korzystnych form ubezpieczenia dla firmy, jej taboru, środków produkcji, pracowników, mienia - brakło by mu czasu. Niewiedza, nieznajomość, brak orientacji w tzw. otoczeniu biznesowym może być dla istnienia każdego przedsiębiorstwa zagrożeniem, a z pewnością generuje straty finansowe. A tych można uniknąć, o czym przekonuje Kazimierz Ożóg, właściciel i prezes zarządu firmy doradczej MAGUS z siedzibą w Rzeszowie.

- Przy czym dla przedsiębiorcy jesteśmy tym bardziej przydatni, że możemy zapewnić mu pomoc doradczą w wielu dziedzinach: od prawnej poczynając, na księgowej kończąc - wylicza prezes Ożóg. - I jeszcze znacznie więcej.

Wielokrotnie był świadkiem tego, jak nieprzygotowana sukcesja firmy z ojca na dzieci kończyła się upadłością właśnie dlatego, że nie była przygotowana. Jak nieprzemyślane dobrana polisa okazuje się być w trudnej sytuacji dla firmy nie wybawieniem, a tragicznym rozczarowaniem, bo dopiero w obliczu dramatu okazuje się, że nie chroni przed tym, przed czym - sądził przedsiębiorca - miała chronić. Jak biznesmen marnotrawi pieniądze i czas ubiegając się o kredyt, który mógłby pozyskać taniej, szybciej i bezpieczniej. MAGUS ma chronić przed pułapkami prawnymi, podatkowymi, księgowymi, ubezpieczeniowymi. Księgowi firmy MAGUS potrafią doradzić i zoptymalizować koszty klienta. I to w taki sposób, by optymalizacja nie wpłynęła negatywnie na zdolność kredytową przedsiębiorcy, o czym zwykle „firmowa” księgowość etatowa albo nie ma pojęcia, albo nie wie, jak takie możliwości prawne można zastosować.

- Owszem, przedsiębiorcy często korzystają z doradztwa księgowego, kredytowego, ubezpieczeniowego, z zewnętrznej pomocy prawnej, bo niedużej firmy nie stać na stały sztab prawników - zauważa prezes Ożóg. - Tylko czynią to w sposób wybiórczy, incydentalny, w sytuacji, kiedy zmuszeni są skorzystać z takiej pomocy. Tymczasem my oferujemy stałą i kompleksową opiekę w sposób zsynchronizowany.

Podaje przykład: przedsiębiorca szuka możliwości kredytowej, wydaje mu się, że znalazł najlepszą, bo najtańszą ofertę. Najlepszą z pozoru, bo okazuje się, że niekoniecznie dostosowana jest do profilu działalności, skali funkcjonowania firmy, jej statusu prawnego. W sytuacji skrajnej doświadcza dramatu, gdy okazuje się, że w chwili dekoniunktury nie jest w stanie spłacać rat kredytowych, co może doprowadzić do upadłości firmy. Specjaliści w firmie MAGUS znajdą mu kredyt na najkorzystniejszych warunkach, w dodatku zabezpieczony polisą, która uchroni przedsiębiorcę przez takimi problemami.

- W ten sposób oferujemy klientowi nie tylko najkorzystniejsze rozwiązania, ale i poczucie bezpieczeństwa - zapewnia prezes Ożóg. - W razie potrzeby także pomoc prawną.

Co istotne, MAGUS oferuje nieodpłatne (!) przeprowadzenie analizy finansowej i prawnej firmy klienta, czego efektem ma być przyjęcie najbardziej korzystnej dla niej strategii kredytowej, podatkowej lub ubezpieczeniowej. A często bywa: tego wszystkiego jednocześnie. I na tym polega - podkreśla prezes Ożóg - siła firmy MAGUS - na kompleksowości. I na permanentności takiej opieki, a nie na incydentalnej pomocy. A zainteresowanym MAGUS podpowie jeszcze, jak zaskakująco korzystnie i bezpiecznie zainwestować wolny kapitał.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie