Makroregion. Juniorzy młodsi Stali Mielec przegrali w Lublinie

Marcin Jastrzębski
Nie opuścili ostatniego miejsca w tabeli makroregionalnej ligi juniorów młodszych młodzi zawodnicy Stali Mielec. Tym razem przegrali z liderem rozgrywek - BKS-em Lublin.

BKS otworzył wynik już w 7. minucie. Jeden z lublinian zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu. Piłka pod wpływem mocnego wiatru dostała rotacji, która całkowicie zmyliła Michała Lewandowskiego. Mielczanie spuścili głów i szukali wyrównania. Gola na 1-1 zdobył strzałem z rzutu wolnego Rafał Surmiak.

- Znalazł lukę w murze rywala i dobrze przymierzył. Do końca I połowy my mieliśmy więcej z gry, a rywal kontrował - wspominał Roman Borawski, trener mielczan.

Po przerwie, miejscowi wykorzystali błędy stalowców, którzy z czasem tracili piłkarskie argumenty.

- Decydowały indywidualne błędy naszych obrońców. To przez nie z 1-1 zrobiło się 1-4 - podkreślał Borawski.

Stal na trzy gole BKS-u odpowiedziała jednym trafieniem Przemysława Pyrdka, który ze spokojem wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywala.

- Zachował się jak ograny snajper. Miał na plecach obrońcę, nabrał go na zwód, dobrze się zastawił i oddał precyzyjny strzał - pocieszał się trener Stali, który w tym spotkaniu nie mógł skorzystać z siedmiu podstawowych zawodników.

Wietecha, Walski i Łuc wspierali juniorów starszych, a Domański, Klimek, Dobrowolski i Gnat leczyli kontuzje bądź choroby.

BKS LUBLIN - STAL MIELEC 4-2 (1-1)
BRAMKI dla Stali: Surmiak (28-wolny), Pyrdek (73)

STAL: Lewandowski - Zięba, Tetlak, Strojny (60. Furman), Ochalik (73. Rogus) - Płatek, Surmiak, Wąs (73. Buda), Kardyś - Bożek, Pyrdek.

ŻÓŁTE KARTKI: Ochalik, Surmiak. WIDZÓW 100.

Relacja z pozostałych meczów podkarpackich drużyn w makroregionie w poniedziałkowych Nowinach