Maks Gibadło mistrzem Polski juniorów w boksie

Luci
Podpis: Maks Gibadło po zwycięskiej walce.
Maksymilian Gibadło został bokserskim Mistrzem Polski Juniorów w kategorii 64 kg. Zawodnik Budo Krosno został też wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju w Nowej Dębie.

Nowa Dęba okazała się szczęśliwa dla Maksymiliana Gibadło. Zawodnik z Podkarpacia w finale pokonał Sebastiana Konska z RMKS-u Rybnik, który w półfinale wyeliminował Dominika Kidę z Wisłoka Rzeszów. Rzeszowianinowi przypadł brązowy medal. Według wielu obserwatorów Kida nie był gorszy w pojedynku z Konskiem, sugerując sędziom błąd w ocenie walki.

Walkę Gibadło - Konsek uznano najlepszą w całym pięciodniowym turnieju, a boksera Budo wybrano tym najlepszym.

Dwa medale Kidy i Gibadło to spory sukces Podkarpacia, które reprezentowało podczas MPJ w Nowej Dębie 7 zawodników. W kat. 52 kg Mateusz Krawiec (Budo) uległ w ćwierćfinale na punkty Adrianowi Kowalowi (Olimpi Lublin), podobny los spotkał w kat. 69 kg Marcina Majkę, który na tym etapie trafił na mistrza Polski Sebastiana Wiktorzaka (Olimp Szczecin). Półfinał w kat. 81 kg okazał się zbyt odległy również dla Konrada Niżnika (San Nisko). Uległ on Konradowi Kozłowskiemu (Box Fight Koszalin). Inni nasi bokserzy Oskar van Nguyen (Wisłok) i Bartłomiej Wojnarowski (Budo) odpadli w eliminacjach.

Warto dodać, że większość naszych bokserów, jeśli przegrywała to z zawodnikami, którzy potem sięgali po mistrzostwo lub wicemistrzostwo Polski.

Turniej MPJ w Nowej Dębie był pierwszą od wielu lat bokserską imprezą rangi mistrzowskiej na Podkarpaciu. Podczas zawodów odbywały się egzaminy na sędziego międzynarodowego.

Mistrzowie Polski juniorów 2014 - kategoria 49 kg: Jakub Słomiński (WDA Świecie); 52 kg: Adrian Kowal (Olimp Lublin); 56 kg: Norbert Borzęcki (Champion Nowy Dwór Maz.); 60 kg: Eryk Giermak (Garda Chojna); 64 kg: Maksymilian Gibadło (Budo Krosno); 69 kg: Sebastian Wiktorzak (Olimp Szczecin); 75 kg: Damian Wyględacz (Górnik Sosnowiec); 81 kg: Maciej Żubrakowski (Legia Warszawa); 91 kg: Marcin Skrzypek (Górnik Sosnowiec); +91 kg: Miłosz Wodecki (LKS Myszków).