Maluch plus 2018 na Podkarpaciu. Są pieniądze na nowe żłobki

Agata Flak
W ramach programu Maluch plus na Podkarpaciu do końca roku powstanie 7 nowych żłobków gminnych i 9 niepublicznych.
W ramach programu Maluch plus na Podkarpaciu do końca roku powstanie 7 nowych żłobków gminnych i 9 niepublicznych. Sławomir Mielnik / Polska Press
Na Podkarpaciu można już składać wnioski do nowej edycji rządowego programu Maluch plus 2018. Dzięki programowi w regionie powstają nowe żłobki.

Do 24 listopada wszystkie jednostki samorządu terytorialnego z Podkarpacia, w tym samorząd powiatowy i wojewódzki, mogą składać swoje oferty do kolejnej edycji rządowego programu Maluch plus 2018.

O pieniądze z programu mogą się również starać podmioty niepubliczne, np. osoby prawne, stowarzyszenia. W tym przypadku termin składania ofert jest krótszy i upływa 17 listopada.

- W ramach programu na rok 2018 została przewidziana kwota 450 mln zł - mówi Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. - 250 mln zł zostało zabezpieczonych w projekcie budżetu w ramach projektu, natomiast 200 mln zł zabezpieczono ze środków funduszu pracy - dodaje.

Tegoroczna edycja różni się od poprzedniej. Zmiany dotyczą m.in. zakładania żłóbków.

- Nie musi być już dwóch pomieszczeń do pobytu dzieci co jest ułatwieniem dla tych, którzy z uwagi na uwarunkowania lokalowe nie mogli dotychczas ubiegać się o środki dodatkowe z budżetu państwa - mówi wojewoda.

W ramach programu Maluch plus na Podkarpaciu do końca roku powstanie 7 nowych żłobków gminnych i 9 niepublicznych. Na ten cel z budżetu państwa zostało przekazanych 8 mln zł. Natomiast ponad 3 mln zł zostało przekazane na działalność już istniejących jednostek, w których sprawowana jest opieka nad dziećmi do lat 3.


ZOBACZ TEŻ: Wojewoda Ewa Leniart o pieniądzach na Służbę Zdrowia na Podkarpaciu

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie