MAMY AWANS! Gole rezerwowych zapewniły wygraną i bilet na Euro 2020

DW
Mamy to! Gole rezerwowych zapewniły awans na Euro 2020
Mamy to! Gole rezerwowych zapewniły awans na Euro 2020 Bartek Syta
Eliminacje Euro 2020. Reprezentacja Polski wygrała z Macedonią Północną 2:0 po golach Przemysława Frankowskiego i Arkadiusza Milika. Obaj zawodnicy pojawili się na murawie w drugiej połowie spotkania. Przy obu golach ostatnie podanie zanotował Robert Lewandowski. Tym samym zapewniliśmy sobie awans na turniej finałowy Euro 2020, choć do końca eliminacji pozostały nam jeszcze dwa spotkania.

MAMY AWANS! Gole Frankowskiego i Milika

Jerzy Brzęczek w porównaniu do meczu z Łotwą zdecydował się na kilka zmian. W pierwszym składzie wyjdą m.in. Arkadiusz Reca, Bartosz Bereszyński i Jacek Góralski, którzy czwartkowy mecz rozpoczęli na ławce rezerwowych. Nasz zespół wyglądał o wiele lepiej niż kilka dni temu, przede wszystkim sprawiał wrażenie wyraźnie lepszego. To próbowaliśmy udokumentować jeszcze w pierwszej połowie, ale Piotr Zieliński z bliska huknął w poprzeczkę. Gole przyszły po zmianie stron.

W ostatnim kwadransie spotkania odczarowaliśmy bramkę rywali. Zrobił to dokładnie Przemysław Frankowski, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Znakomite podanie Grzegorza Krychowiaka do Roberta Lewandowskiego. Nasz kapitan wyłożył piłkę zawodnikowi Chicago Fire, a resztę historii już znamy.

Po pięciu minutach mieliśmy już 2:0! W znakomitym stylu odblokował się Arkadiusz Milik. 17 metr + lewa noga = idealna sytuacja do zdobycia gola przez naszego napastnika. Piłkarz Napoli świetnie przymierzył i bramkarz Macedonii nie miał żadnych szans

ELIMINACJE EURO 2020 w GOL24

Czy Polacy są w cenie? A to zależy. Na przykład młodych, zdolnych, z naszego podwórka można wyciągnąć za niewielkie - jak na europejskie standardy - kwoty. To jednak też wina słabości ligi, której kluby od lat nie pokazują się w Lidze Mistrzów czy Lidze Europy. Zobaczcie, jak przedstawia się lista najdrożej sprzedanych Polaków w letnim okienku sezonu 2019/2020.

TOP 7 najdroższych Polaków z letniego okienka. Zobacz za kog...