MW
©FR159426 AP/Associated Press/East News
Marcin Gortat tłem w Los Angeles Clippers [NBA, Marcin Gortat, LA, koszykówka]. Marcin Gortat w coraz większym dołku w NBA. 34-latek od trzech spotkań nie zdobył żadnego punktu dla swojej drużyny Los Angeles Clippers. Czy to ostatnie miesiące Gortata na parkietach NBA?

Marcin Gortat tłem w Los Angeles Clippers [NBA, Marcin Gortat, LA, koszykówka

Jedyny Polak w NBA gra coraz mniej w ekipie Los Angeles Clippers. W ostatnim spotkaniu drużyna z LA pokonała Charlotte Hornets 117:115. Marcin Gortat wyszedł w podstawowej piątce swojej drużyny, ale spędził na parkiecie tylko 13 minut. Polak oddał jeden rzut z gry, który okazał się niecelny. Miał za to osiem zbiórek, jedną asystę i dwukrotnie faulował rywali. To jego trzeci z rzędu mecz bez żadnej zdobyczy punktowej ( z Detroit Pistons zagrał cztery minuty, przeciwko Toronto Raptors w ogóle nie wyszedł na parkiet).

Dwa dni temu w meczu Toronto Raptors z Los Angeles Clippers, Polak nie wyszedł na parkiet. Gortat cały mecz przesiedział na ławce rezerowych, nie dostając od trenera nawet minuty. Ostatecznie drużyna z LA przegrała to spotkanie 103:121.

W innym spotkaniu na początku lutego Marcin Gortat również nie zdobył nawet oczka dla swojego zespołu. Ekipa Los Angeles Clippers wygrali na wyjeździe z Detroit Pistons 111:101. Środkowy jednak nie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny. Center na parkiecie spędził tylko cztery minuty, w trakcie których oddał dwa niecelne rzuty.

Luty to nie jest miesiąc Marcina Gortata coraz bardziej słychać głosy, które mówią, że Polak już długo nie pogra na parkietach NBA. Jest jednak światełko w tunelu dla centra.

Marcin Gortat będzie więcej grał w LA Clippers

Zespół z LA, w którym występuje Marcin Gortat, zdecydował się oddać swoją gwiazdę Tobiasa Harrisa oraz Serba Bobana Marjanovica i Mike'a Scotta do Philadelphia 76ers. W zamian Los Angeles Clippers otrzymali zawodników drugiego planu i cztery wybory w draftach w latach 2020-23. Do Los Angeles przenieśli się: debiutant Landry Shamet, Wilson Chandler i Mike Muscala. Marjanovic był jednym z koszykarzy walczących z Gortatem o miejsce w składzie. Teraz polski środkowy o minuty na parkiecie będzie rywalizował z mającym podobne do niego warunki fizyczne Muscalą. Droga do podstawowej piątki LA Clippers wydaję się łatwiejsza dla Marcina Gortata.

Sytuacja w tabeli zespołu Marcina Gortata

Los Angeles Clippers z bilansem 30 zwycięstw i 25 porażek zajmują ósme miejsce w Konferencji Zachodniej. Kolejną potyczkę stoczą w nocy z czwartku na piątek przeciwko Indiana Pacers (bilans 35-19).