Marzena Czubecka

  Marzena Czubecka

  Zdjęcie autora materiału

  Nowiny

  Gimnazjum nr 2 w Mielcu
  Marzena Czubecka
  Jeśli uważasz, że pani Marzena Czubecka powinna otrzymać tytuł Belfra Roku 2011/2012 wyślij SMS na numer 72466 w treści napisz gbelfer.4
  Koszt jednego SMS-a 2,46 z VAT


  1. Życiowe motto:
  "Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą"(Alighieri Dante),
  " Nie bój się. Rób swoje"(K. Kolberger)

  2. Największy sukces:
  Wymiernym sukcesem w życiu zawodowym są liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach literackich, recytatorskich i kuratoryjnych, powiatowych i miejskich zdobywane przez moich uczniów. Do najważniejszych zaliczam:
  - Zgłoszenie do Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Poezja łączy ludzi" pięciu esejów na temat jednego wiersza i zdobycie pięciu wyróżnień oraz (co najważniejsze!) - zdobycie nagrody głównej w postaci realizacji przez panią Ewę Zadrzyńską i TVP2 filmu dokumentalnego na podstawie jednej z prac.
  - Zdobycie przez moją uczennicę nagrody głównej - indeksu do szkoły filmowej M. Ślesickiego i B. Lindy w ogólnopolskim konkursie "Zagraj w filmie".
  - Kilkakrotne zdobycie głównego trofeum "Złotej Szpili", I, II III miejsca i wyróżnień w Ogólnopolskim Turnieju Satyry im. I. Krasickiego w kategorii recytacji, w konkursie literackim czy plastycznym.
  - Trzykrotne zdobycie "Srebrnego Pióra" w finale Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. K.I. Gałczyńskiego "O Złote Pióro Watermana".
  - Zdobycie II nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Płynąć pod prąd" za pracę pt "Biało- czarne światło" pod patronatem profesora J. Miodka.
  - Zdobycie głównych nagród: I i III miejsca oraz nagrody specjalnej w konkursie krasomówczym, dwóch równorzędnych II miejsc w konkursie literackim, wyróżnienia w konkursie plastycznym w ramach Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "Pan Cogito, a człowiek XXI wieku".
  - Kilkakrotne doprowadzenie do finału i zdobycie tytułu laureata w kuratoryjnym konkursie z j. polskiego.
  Za szczególny sukces uważam jednak trwały, emocjonalny i twórczy kontakt z młodzieżą, to, że moje pasje są inspiracją do ich działania.

  3. Nietypowe zainteresowania:
  Moda, aranżacja wnętrz, film.

  4. Inicjatywy na rzecz szkoły:
  - Wieloletnie przygotowanie i przeprowadzanie Szkolnego Konkursu Recytatorskiego w formie żywej lekcji poezji na scenie Osiedlowego Domu Kultury.
  - Realizacja projektu poetycko- muzycznego pt. "Uroda świata" (własny scenariusz w oparciu o teksty W. Szymborskiej, K. K. Baczyńskiego, T. Różewicza, K. I. Gałczyńskiego i B. Nadgórskiej).
  - Realizacja spektaklu poetycko- muzycznego pt. "Jesień, ach jesień".
  - Prezentacja twórczości literackiej i artystycznej uczniów w ramach GIM-ART.
  - Organizacja spektakli poetycko- muzycznych i kabaretowych na pożegnanie absolwentów gimnazjum (projekty artystyczne integrujące uczniów klas III).
  - Prowadzenie przy współpracy z biblioteką szkolną projektu na temat czytelnictwa, którego efektem jest zbiór recenzji uczniów do przeczytanych książek.
  - Organizacja wielu konkursów i imprez okolicznościowych.

  5. Zajęcia pozalekcyjne
  - Prowadzenie zajęć dla uczniów uzdolnionych humanistycznie (przygotowanie do konkursów literackich, kuratoryjnych z j. polskiego, ortograficznych).
  - Prowadzenie zajęć koła recytatorskiego (przygotowanie uczniów do konkursów recytatorskich i artystycznych).
  - Prowadzenie zajęć wyrównawczych dla uczniów mających trudności z nauką.

  6. Liczba przygotowanych olimpijczyków:
  W ciągu pracy zawodowej - bardzo wielu, średnio każdego roku 5-8.

  7. Działalność społeczna
  - Współpraca z Samorządowym Centrum Kultury - organizacja wyjść do kina, na spektakle teatralne, wystawy, udział w imprezach artystycznych.
  - Współpraca z Spółdzielczym Domem Kultury - organizacja i udział w imprezach artystycznych krzewiących kulturę w środowisku miejskim.
  - Przygotowanie imprezy promującej wydanie przez Mielecką Grupę Literacką "Słowo" tomiku wierszy pana Janusza Kapuścińskiego pt. "Posłuchaj wiatru, posłuchaj…"
  - Współpraca z innymi szkołami - praca jurora w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "W kręgu poezji dziecięcej".
  - Praca jurora w miejskim konkursie "Wygraj sukces".
  - Udział w inicjatywach charytatywnych na rzecz lokalnej społeczności.

  8. Nagrody i osiągnięcia
  W ciągu pracy zawodowej - trzykrotna nagroda Kuratora Oświaty, ośmiokrotnie nagroda Dyrektora Szkoły, nagroda Prezydenta Miasta Mielca, liczne podziękowania za pracę pedagogiczno- wychowawczą, inspirację młodzieży do pracy twórczej i artystycznej.

  9. Największe osiągnięcie w 2011 roku
  - Zdobycie tytułu laureata w kuratoryjnym konkursie z j. polskiego.
  - Zajęcie I i III miejsca oraz dwóch wyróżnień w powiatowym konkursie ortograficznym.
  - Zdobycie tytułu laureata i finalisty w powiatowym konkursie czytelniczym (twórczość J. Chmielewskiej i A. Pereza-Reverte).
  - W roku 2010 zdobycie II nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Płynąć pod prąd".
  - W roku szkolnym 2011/2012 (26.10.2011) zajęcie I i II miejsca oraz zdobycie dwóch wyróżnień powiatowym konkursie recytatorskim "Barwy mojej ojczyzny".
  - Zdobycie wyróżnienia w konkursie recytatorskim w Ogólnopolskim Turnieju Satyry im. I. Krasickiego "Złota Szpila".
  - Zdobycie wyróżnienia w wojewódzkim konkursie recytatorskim poezji współczesnej.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo