Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Masaż Gua Sha - skrobanie ciała płytką z rogu bawołu

al/Ula Sobol
- Jako przyrządu do masażu Gua Sha używam płytki z rogu bawolego - zaznacza Anna Mazurkiewicz, fizjoterapeutka.
- Jako przyrządu do masażu Gua Sha używam płytki z rogu bawolego - zaznacza Anna Mazurkiewicz, fizjoterapeutka. Ula Sobol
Masaż Gua Sha oczyszcza i wzmacnia organizm oraz podnosi poziom energii

GUA SHA to masaż leczniczy stosowany już w starożytnych Chinach. Gua w języku chińskim oznacza skrobać, sha -oznacza czerwoną wysypkę i złe toksyny.

To chiński, starożytny i bezpieczny masaż leczniczy. Podobny jest do akupunktury tylko zamiast igieł, jako narzędzi do masażu używa się płytki z rogu bawolego (może być także płytka z rogu innego zwierzęcia, nefrytu lub innego kamienia szlachetnego). Pocierając nią określone punkty na ciele, wyskrobuje się szkodliwe toksyny z organizmu. Ciało skrobie się aż do powstania zaczerwienia skóry.

- Masaż Gua Sha pobudza pracę narządów wewnętrznych, oczyszcza i "wyciąga" z organizmu różne zatrucia - podkreśla Anna Mazurkiewicz, fizjoterapeutka z Gabinetu "Odnowa" z Rzeszowa.

- Polecany jest przy nadwadze, otyłości oraz różnych uzależnieniach. Jeśli pacjent ma problemy ze snem, odczuwa szumy w uszach, ma zawroty i migreny głowy lub towarzyszy mu przewlekłe zmęczenie, także może skorzystać z masażu.

40 minut pod rogiem bawoła

Anna Mazurkiewicz wyjaśnia, że cały masaż Gua Sha trwa około 40 minut. Odbywa się w pozycji leżącej. Dla skuteczności zalecana jest seria dziesięciu masaży, co drugi lub trzeci dzień.

- Przed zabiegiem ciało natłuszcza się oliwką. Następnie płytką o zaokrąglonych końcach delikatnie pociera się (skrobie) ciało. Zabieg obejmuje masaż pleców i twarzy, w niektórych przypadkach również kończyn górnych i dolnych - wylicza Anna Mazurkiewicz.

- Pacjenci w czasie trwania zabiegu mogą odczuwać lekki ból i dyskomfort. Jednak potem czują się znaczną poprawę samopoczucia - zapewnia fizjoterapeutka.

Masaż Gua Sha polecany jest także przy różnego rodzaju bólach stawów i mięśni. Wspomaga bowiem krążenie oraz odblokowuje zastoje. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

Kiedy nie wolno skrobać

Masażu Gua Sha nie powinniśmy wykonywać, jeśli na ciele mamy świeże rany, krwiaki pourazowe i owrzodzenia. Także bezpośrednio po opalaniu, kiedy skóra jest czerwona. Nie zalecany jest również przy osłabieniach organizmu lub bezpośrednio po przebytej operacji.

- Przeciwwskazaniem jest także wysoka gorączka, ciąża, menstruacja i nowotwory - wylicza fizjoterapeutka.

W Rzeszowie cena za masaż wynosi średnio od 70 do 120 zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24