MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2019. Matematyka, poziom podstawowy. Odpowiedzi, zadania i arkusz CKE z matury z matematyki 2019

red
Matura 2019. Matematyka, poziom podstawowy. Egzamin rozpoczyna się o godz. 9. Po jego zakończeniu opublikujemy odpowiedzi, zadania i arkusz CKE.
Matura 2019. Matematyka, poziom podstawowy. Egzamin rozpoczyna się o godz. 9. Po jego zakończeniu opublikujemy odpowiedzi, zadania i arkusz CKE. Krzysztof Kapica
Matura 2019. Matematyka, poziom podstawowy. Tu znajdziesz odpowiedzi, zadania i arkusz CKE z matury z matematyki 2019. Egzamin z matematyki odbywa się we wtorek, 7 maja 2019. O godz. 9 rozpoczyna się matura z matematyki na poziomie podstawowym. Mamy już arkusz z zadaniami CKE i pierwsze odpowiedzi z matury z matematyki.

Wtorek jest drugim dniem maturalnego maratonu. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich zdawali dziś egzamin z królowej nauk – matematyki. Matura z matematyki na poziomie podstawowym rozpoczęła się o godzinie 9, rozwiązywanie zadań opracowanych przez CKE trwało dokładnie 170 minut.

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała arkusz z zadaniami z matematyki. Pod kolejnymi stronami arkusza znajdziesz odpowiedzi z egzaminu.

Matura 2019. Arkusz egzaminacyjny z matury z matematyki na poziomie podstawowym.

Matura 2019. Matematyka - arkusz zadań CKE i odpowiedzi z eg...

Matura z matematyki 2019. Alarmy bombowe w ponad 600 szkołach

CKE poinformowała, że w trakcie matur z matematyki 663 szkoły w kraju otrzymały informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych. W 481 szkołach – po sprawdzeniu przez służby – egzamin maturalny z matematyki rozpoczął się zgodnie z harmonogramem o godz. 9:00, w 181 szkołach matura miała opóźnienie.W jednej szkole (liceum zaoczne na terenie OKE Poznań) ewakuowano zdających – egzamin z matematyki został przerwany i odbędzie się w czerwcu.

Matura 2019. Zobacz najzabawniejsze memy:

Matura 2019 to nie tylko stres i niepokój związany z egzaminami. Okazuje się, że tegoroczni maturzyści potrafią też śmiać się sami z siebie. Zobaczcie najzabawniejsze maturalne memy w internecie.

Matura 2019. Najlepsze memy. Zobacz z czego śmieją się matur...

Matura 2019. Matematyka była dość łatwa

Po zakończeniu egzaminu zapytaliśmy maturzystów, co sądzą o tegorocznej maturze z matematyki.

- Egzamin był dość łatwy. Matematyka poszła mi zdecydowanie lepiej niż wczorajsza matura z polskiego - powiedział nam Bartosz. - Proste były zwłaszcza zadania zamknięte. Większość z nich nie wymagała skomplikowanych wyliczeń. Najtrudniejsze było chyba zadanie z geometrii analitycznej.

Jego kolega Marcin dodał: - Jeśli ktoś nastawia się wyłącznie na zdanie matury na poziomie podstawowym, to powinien być szczęśliwy i zadowolony z zadań.

* * * * *

Matura 2019. Wczoraj obowiązkowy język polski, dziś matematyka, jutro angielski

Pierwsze trzy dni matur 2019 to przedmioty obowiązkowe. W poniedziałek maturzyści zdawali język polski na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Dziś czeka ich podstawa z matematyki, w środę zdają maturę z języka angielskiego. Maturzyści muszą także przystąpić obowiązkowo do jednego egzaminu pisemnego z przedmiotu do wyboru na poziomie rozszerzonym.

Dzisiaj oprócz matury z matematyki na poziomie podstawowym, o godz. 14 odbędzie się matura z języka łacińskiego i kultury antycznej. Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym przed maturzystami w czwartek, 9 maja 2019, o godz. 9.

Matura 2019. Matematyka, podstawa - o czym musisz pamiętać

Matura z matematyki na poziomie podstawowym to przedmiot na egzaminach obowiązkowy, więc nie ma wyjścia - trzeba rozwiązać zadania i uzyskać przynajmniej 30 punktów z egzaminu. Do matury z matematyki należy przyłożyć się szczególnie starannie, gdyż zazwyczaj sprawia on najwięcej problemów maturzystom.

Matura z matematyki. O czym uczniowie powinni pamiętać przystępując do egzaminu? Oto podpowiedzi nauczycieli, którzy brali udział w naszej akcji "Zdaj maturę z Nowinami"

 • uważnie czytajcie zadania i jeśli trzeba, zróbcie odpowiedni rysunek
 • pamiętajcie, że na podczas matury z matematyki macie kartę wzorów, z której możecie korzystać
 • dzień przed egzaminem maturalnym trzeba wyspać się, odpocząć i przyjść z nastawieniem, że „tyle osób przede mną zdało, więc ja też na pewno zdam”

Matura z matematyki 2019. Jakie błędy najczęściej popełniają maturzyści?

Nauczycieli zapytaliśmy też o błędy jakie w odpowiedziach najczęściej popełniają uczniowie w trakcie rozwiązywania zadań z matury z matematyki.

- Bardzo często są to błędy rachunkowe, więc warto sprawdzać rozwiązanie zadania z matematyki. Po drugie, trzeba bardzo uważnie czytać polecenia w arkuszu egzaminacyjnym z matury, aby w stresie czegoś nie pominąć.

Przykładowo - w zadaniu z graniastosłupem - czy pytanie jest o ściany, czy tylko o ściany boczne. Inny przykład: jeśli na maturze z matematyki w zadaniu z trójkątem prostokątnym mamy napisane, że jest dana przyprostokątna, to nie zaznaczać przeciwprostokątnej, bo to jest też błąd rzeczowy.

Matura z matematyki, poziom podstawowy. Na arkuszu zadań maturzyści znajdą trzy grupy zadań:

 • 1. grupa: zadania zamknięte z czterema odpowiedziami do wyboru. Poprawna odpowiedź "warta jest" jeden punkt.
 • 2. grupa: zadania otwarte, w których wystarczy podać krótkie uzasadnienie. Za każde rozwiązanie można uzyskać od zera do dwóch punktów.
 • 3. grupa: w ostatnim typie zadań maturzysta powinien przedstawić wyczerpującą odpowiedź, przedstawiającą m.in. swój tok rozumowania. To tutaj zdobyć można najwięcej "oczek", gdyż możliwe punktacje to 0-4, 0-5 lub 0-6.

Zobacz jakie zadania były na maturze próbnej z matematyki, poziom podstawowy:

Matura próbna 2019: matematyka, poziom podstawowy. Pobierz a...

Matura 2019. Matematyka, poziom podstawowy - przykładowe zadania i odpowiedzi

Nauczyciele matematyki uspokajają maturzystów mówiąc, że na maturze z matematyki zadania od lat są takie same, zmieniają się tylko liczby. Oto kilka przykładowych zadań

 • procenty: Cena kurtki po obniżce o 15% jest równa 425 zł. Przed obniżką ta kurtka kosztowała?
 • logarytmy: Liczba 2log612−log64 jest równa
 • potęgi i pierwiastki: Liczba 9^5 podzielona przez 4^2 jest równa...
 • funkcja liniowa: Funkcja liniowa f(x) = -2kx + 2 = 4x jest malejąca dla każdej liczby...
 • geometria przestrzenna i trygonometria: Jeden bok trójkąta ma długość 3 cm, a drugi 6 cm. Długość trzeciego boku jest liczbą naturalną. Obwód tego trójkąta może być równy...
 • ciągi arytmetyczne: Wszystkie dwucyfrowe liczby naturalne podzielne przez 7 tworzą rosnący ciąg arytmetyczny. Dwunastym wyrazem tego ciągu jest liczba...

Matura 2019. Zadania, odpowiedzi i arkusze CKE

W naszym serwisie maturalnym - MATURA 2019 po zakończeniu egzaminów publikujemy rozwiązania zadań maturalnych i odpowiedzi z poszczególnych przedmiotów. Wszystkie znajdziecie w jednym miejscu: Matura 2019. Pytania i odpowiedzi z matury [język polski, matematyka, język angielski, biologia, chemia, geografia, historia].


Jak poszła matura z języka polskiego? Czy trudno było udzielić odpowiedzi?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24