Matura 2020 rozszerzenie GEOGRAFIA. Odpowiedzi i arkusz pytań. Jakie zadania na rozszerzeniu z geografii? 19 czerwca 2020

Maciej Barwinek
Maciej Barwinek
Udostępnij:
W piątek, 19 czerwca o godzinie 9, rozpoczął się egzamin maturalny 2020 z geografii na poziomie rozszerzonym. Odpowiedzi i arkusz pytań opublikujemy tuż po zakończeniu egzaminu na echodnia.eu w serwisie edukacja.

ZOBACZ
ARKUSZ I ODPOWIEDZI MATURY 2020 Z GEOGRAFII

Zadania rozwiązały dla nas Panie: Bugusława Marczewska z IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach i Jolanta Maciągowska z V Liceum Ogólnokształcącego imienia Pitra Ściegiennego w Kielcach. Dziękujemy!

KLIKNIJ W ZDJĘCIE I PRZEJDŹ DO ARKUSZA PYTAŃ ORAZ ODPOWIEDZI MATURY 2020 Z GEOGRAFII

Matura 2020 rozszerzenie GEOGRAFIA. Odpowiedzi i arkusz pyta...

Rozszerzona matura z geografii cieszy się dużą popularnością wśród absolwentów ostatnich klas liceów i techników - rok temu do egzaminu przystąpiło 71 tysięcy osób. Na maturę rozszerzoną z geografii decydują się głównie uczniowie wiążący przyszłość z kierunkami takimi jak: Geologia, Geodezja, Inżyniera Ropy Naftowej i Gazu lub Wiertnictwo.

Egzamin dojrzałości z geografii składa się z kilkudziesięciu zadań typu prawda/fałsz, obliczeniowych, opisowych oraz polegających na dopasowaniu do siebie poszczególnych elementów. Na jego napisanie uczniowie będą mieli 180 minut. Rozszerzona matura z geografii nie należy do egzaminów obowiązkowych i niezależnie od uzyskanej ilości punktów nie ma ona wpływu na uzyskanie świadectwa maturalnego.

Matura 2020: Geografia. ARKUSZ CKE z geografii odpowiedzi z egzaminu 19.06.2020
Matura 2020: Odpowiedzi z geografii. Zobacz arkusz CKE z geografii 19.06.2020
Matura 2020: Historia sztuki. Arkusze CKE, odpowiedzi 19.06.2020. Co było na maturze z historii sztuki?

Matura 2020 z geografii 19.06.2020

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nigdy nie patrzyliśmy tak daleko - teleskop Jamesa Webba

Wideo

Materiał oryginalny: Matura 2020 rozszerzenie GEOGRAFIA. Odpowiedzi i arkusz pytań. Jakie zadania na rozszerzeniu z geografii? 19 czerwca 2020 - Echo Dnia Świętokrzyskie

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Rząd Platformy Obywatelskiej – PSLU dokonywał gigantycznej wyprzedaży majątku narodowego na ogromną skalę kilkudziesięciu miliardów złotych (DANE GUS). Rząd PO-PSL Donalda Tuska rozpoczął pracę dnia 16.XI.2007r. i tylko do 31.12.2010 zdążył sprzedać 724 polskie zakłady.

Skopiuj linka

https://www.youtube.com/watch?v=jdYPsCUDVrU

lub

Wpisz wyszukiwarkę youtube ---- 8 minut które zabiło Andrzeja Leppera --------

Czy na prezydenta chcesz wybrać człowieka tych ludzi z PO Rafała Trzaskowskiego bywalca masońskiej Grupy Bildenberg ucznia Bronisława Geremka. Obejrzyj krótki filmik I już nigdy przenigdy nie zagłosujesz na Rafał Trzaskowskiego i Platformę Obywatelską POKO i całą Totalna opozycję Lewicę i PSL!!!!!!!!

Na przykład między 2009 r. a 2011 r. rząd PO-PSL wyprzedał majątku narodowego na ponad 40 miliardów zł, a w jednym tylko 2010 r. rząd PO-PSL rozsprzedał majątek narodowy za 22 miliardy złotych(DANE GUS). Za rządów PIS jest proces odwrotny nie ma prywatyzacji jest natomiast repolonizacja polskiej gospodarki.

W 2014 roku pod osłoną nocy z 17 na 18 grudnia posiedzenie sejmu numer 83, głosowanie numer 167. (Rafał Trzaskowski w tym czasie minister w rządzie PO-PSL ) PO PSL SLD POD OSŁONA NOCY próbują zmienić Konstytucje w jednostkowej sprawie, by móc sprywatyzować Skarb Państwa jakim są Lasy Państwowe. Z informacji Wikileaks czytamy, ze rząd PO-PSL obiecał zyskami z prywatyzacji Lasów Państwowych spłacić roszczenia Żydowskie. Głosując w całości przeciwko Prawo i Sprawiedliwość zablokowało tą haniebna próbę prywatyzacji Lasów Polskich dokonywanej przez polityków PO-PSL-SLD przeważając 4 głosami. Prawo i Sprawiedliwości skutecznie zablokowało tą prywatyzację Lasów Polskich ponieważ akurat w tej sprawie politycy PO-PSL-SLD musieli mieć większość aż 2/3 głosów.

Rząd Prawa i Sprawiedliwość całkowicie zatrzymał wyprzedaż i prywatyzację majątku narodowego i rozpoczął Repolonizację gospodarki polskiej na wzór gospodarki Japońskiej i Południowo Koreańskiej.

Mimo że rząd PO PSL uzyskiwał miliardy z wyprzedaży majątku narodowego

-deficyt budżetowy za rządów PO PSL był ponad dwa razy wyższy niż za rządów Prawa i Sprawiedliwości

- rokroczne dochody budżetowe rządu PO-PSL przy wyższym obciążeniu podatkowym wynoszącym przeciętnie 47% były niższe o 100 miliardów złotych niż pod koniec rządów Prawa i Sprawiedliwości gdy rokroczne gdy dochody budżetowe za PIS były wyższe o 100 mld zł przy niższym obciążeniu podatkowym Polaków wynoszącym 44%.

- za rządów PO-PSL nie było pieniędzy na takie programy społeczne jak 500 300 czy 13 emerytura.

NIGDY WIECEJ PO SLD PSL.

Wywiad udzielony w 2009 roku przez głównego ekonomistę Platformy Obywatelskiej – Andrzeja Rzońcę

Andrzej Rzońca Główny Ekonomista Platformy Obywatelskiej mówi w wywiadzie - mówi jak odpowiadać na kryzys:

„Zawsze można sprzedać udziały Państwa na giełdzie i uzyskać za to rozsądną cenę i mam tu na myśli także tak zwane spółki strategiczne takie jak PKN ORLEN i PGNiG”

Rząd PO-PSL Prywatyzował i wyprzedawał majątek narodowy między innymi np. prywatyzacja kolejki na Kasprowy Wierch, PKP ENERGETYKI (haniebna próba prywatyzacji Lasów Polskich) i inne.

PO-PSL sprzedał nawet kolejkę na Kasprowy Wierch, którą musiało repolonizować Prawo i Sprawiedliwość.

G
Gość

Szymon Hołownia to zakamuflowana Platforma Obywatelska - szefem sztabu wyborczego Szymona Hołowni jest człowiek Donalda Tuska - Jacek Cichocki - służby wywiadu wojskowego rządu Platformy Obywatelskiej a deklarowany Ewentualny Premier Szymona to właśnie Rafał Trzaskowski.

Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie