Matura próbna 2019: geografia. Pobierz arkusze, tematy, klucz odpowiedzi [ZDAJ MATURĘ Z NOWINAMI]

beta, ape
Udostępnij:
Dziś w ramach akcji "Zdaj maturę z Nowinami!" mamy dla maturzystów arkusze z geografii. Publikujemy też klucz odpowiedzi i wskazówki od nauczyciela.

Matura 2019: arkusze, pytania odpowiedzi. Akcja "Zdaj maturę z Nowinami"

Od poniedziałku na naszym portalu nowiny24.pl możecie znaleźć próbne arkusze maturalne. Wczoraj były to arkusze maturalne z biologii i chemii. Dziś mamy dla was arkusz. Klucz odpowiedzi podamy około godz. 19.00.

Harmonogram akcji "Zdaj maturę z Nowinami":

Pobierz arkusz maturalny próbnej matury z geografii

Pobierz arkusz maturalny z geografii przygotowany przez pana Tomasza.
Pobierz mapę, będzie Ci potrzebna do rozwiązania arkusza z geografii.
Pobierz klucz odpowiedzi do matury próbnej z geografii.

Matura z geografii. Wskazówki od nauczyciela

Tomasz Kozioł, nauczyciel geografii w I LO w Dębicy

Matura próbna 2019: geografia. Pobierz arkusze, tematy, klucz odpowiedzi [ZDAJ MATURĘ Z NOWINAMI]
Krzysztof Kapica

Radzi maturzystom, by bardzo uważnie czytali zadania i odpowiadali na temat.

- Jeśli są np. podpunkty, uważajcie, żeby jedna odpowiedź nie zawierała się w drugiej, bo wtedy zadanie jest niezaliczone. I skupcie się na myśleniu i związkach przyczynowo – skutkowych. To jest bardzo ważne, żeby uczeń wiedział co z czym jest powiązane w geografii, bo egzamin maturalny kładzie na to dość duży nacisk. Taka wyrywkowa wiedza nie wystarczy.

Dodaje, by nie rzucać odpowiedzi z matury na chybił - trafił.

- Bardzo istotne jest, aby nie były to odpowiedzi zdawkowe. Przykład? Trzeba wymienić jakieś korzyści i zdający pisze - turystyka. To odpowiedź zbyt ogólna. Powinien ją bardziej uszczegółowić, np. że plusem z jakiejś działalności będą dochody z turystyki. I jeszcze jedna prośba, by nie wymyślać nieistniejących nazw geograficznych.

W piątek w Hotelu Łańcut odbyła się studniówka Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu. Był to 37. Bal Maturalny w historii szkoły.Zobacz także:  Studniówka II LO w Przemyślu [ZDJĘCIA]Tak I LO w Przemyślu bawiło się na studniówce [ZDJĘCIA]Pierwsza przemyska studniówka. Tak się bawił "ekonomik"Studniówka przemyskiego "mechanika" [ZDJĘCIA]Studniówka „gastronomika” w PrzemyśluWeronika Książkiewicz o swojej studniówkowej kreacji

Studniówka 2019 Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształ...

Wideo

Dodaj ogłoszenie