NOWINY24
  POLECAMY

  To się czyta i ogląda

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  To się czyta i ogląda

  • Miauuuuu... koty naszych Czytelnikówi
  • Antyki, zabawki i letnie opony. Na giełdzie samochodowej kupisz wszystko
  • Studniówka 2019 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie

  Matura z matematyki 2018. TOP 5 porad, jak zdać egzamin...

  Matura z matematyki 2018. TOP 5 porad, jak zdać egzamin maturalny z matematyki. Jak zaplanować ostatnie dni przed egzaminem? [poradnik]

  Monika Jankowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Matura 2018. Jak zdać maturę z matematyki?

  Matura 2018. Jak zdać maturę z matematyki? ©123rf

  Matura 2018 już niebawem! Czasu na naukę zostało niewiele. Trudno powtórzyć cały materiał z matematyki w zaledwie kilka dni. Jak więc wykorzystać ostatnie chwile przed maturą? Co zrobić, żeby zdać egzamin maturalny z matematyki? Oto porady przygotowane przez nauczycielkę MathRiders specjalnie dla maturzystów.
  Matura 2018. Jak zdać maturę z matematyki?

  Matura 2018. Jak zdać maturę z matematyki? ©123rf

  Matura 2018 z matematyki. Jak zaplanować ostatnie dni przed egzaminem?  Nauczycielka MathRiders radzi, aby skupić się przede wszystkim na rozwiązywaniu arkuszy maturalnych z wykorzystaniem zestawu wzorów matematycznych, sporządzonym przez CKE.

  Dzięki rozwiązywaniu przykładowych arkuszy zweryfikujemy luki w wiedzy oraz przekonamy się, które z działów warto sobie przypomnieć i powtórzyć jeszcze raz. Ponadto, możemy oswoić się ze specyficzną formułą zadań.

  - W ostatnich tygodniach warto również skrupulatnie zapoznać się z zestawem wzorów matematycznych, z którego uczniowie będę mogli korzystać podczas egzaminu - mówi Marta Więcławska, nauczycielka MathRiders. - Są one dodatkową pomocą dla maturzystów, ale tylko pod warunkiem, że będą wiedzieli jak znaleźć w nich potrzebne informacje. Z moich obserwacji wynika również, że w ostatnich dniach niezwykle ważne jest rozwiązywanie testów w całości, bez zbędnych przerw. Zwracam na to uwagę, ponieważ wielu nastolatków ma problemy z koncentracją przez dłuższy czas. Dlatego w ostatnich dniach warto usiąść w spokojnym miejscu, „odłączyć się” od elektronicznych zabawek i odtworzyć jak najbardziej realne warunki właściwego egzaminu.

  W ostatnich dniach warto usiąść w spokojnym miejscu, „odłączyć się” od elektronicznych zabawek i odtworzyć jak najbardziej realne warunki właściwego egzaminu.

  Kompleksowe przygotowanie do egzaminu to niewątpliwie klucz do sukcesu, jednocześnie warto pamiętać o kilku zasadach, które mogą pomóc podczas rozwiązywania matematycznych zadań.

  Matura 2018 z matematyki. TOP 5 porad, jak zdać egzamin z matematyki  Oto TOP 5 porad przygotowanych przez nauczycielkę MathRiders specjalnie dla maturzystów:
  1. Przeczytaj cały egzamin. Rozwiązywanie zadań warto rozpocząć od zapoznania się z całością arkusza. Przeanalizowanie treści pozwoli ocenić, z jakimi działami matematyki mamy do czynienia i jaka jest skala ich trudności. Być może na końcu znajdują się najłatwiejsze zadania, a jeśli skupimy się jedynie na pierwszych obliczeniach możemy ich nawet nie przeczytać.

  2. Nie bój się pytań otwartych. Wielokrotnie maturzyści widząc rozbudowane zadanie, zakładają, że musi być trudne. Dlatego niezwykle ważne jest dokładne zapoznanie się z treścią zadania i podjęcie próby rozwiązania. Jednocześnie nie opłaca się pozostawiać pytań zamkniętych bez odpowiedzi, ponieważ na egzaminie nie obowiązują punkty ujemne.

  3. Jeśli masz problemy z zadaniem, zostaw je i wróć do niego później.
  Często stres powoduje, że w jednej chwili zapominamy i nie potrafimy wykonać danych obliczeń. Dlatego warto odłożyć problematyczne zadanie. Zdarza się, że wykonując inne polecenie, umysł człowieka przypomina sobie klucz do rozwiązania tego poprzedniego.

  4. Uważaj na odpowiedzi, które wydają się prawidłowe. Przedstawione warianty różnią się nieznacznie, przez co nietrudno pomylić odpowiedź prawidłową z tą błędną. Odpowiedzi często celowo uwzględniają najczęściej popełniane przez uczniów pomyłki.

  5. Wróć do treści zadania. Wykonując skomplikowane matematyczne obliczenia warto ponownie przeczytać treść zadania i sprawdzić, czy dobrze je zrozumieliśmy. Przeprowadzając obliczenia często działamy schematycznie, a następnie okazuje, że polecenie było inne niż nam się wydawało. Dlatego też, dobrą praktyką jest zapisanie odpowiedzi, dzięki czemu sprawdzimy, jakie było pytanie i czy właśnie na nie znaleźliśmy rozwiązanie.

  Egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym uczniowie będą zdawać w poniedziałek, 7 maja 2018 r., a na poziomie rozszerzonym - w środę 9 maja 2018 r.

  MATURA 2018 - PRZYGOTUJ SIĘ DO EGZAMINÓW:  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  ANGIELSKI NA SPOKOJNIE

  STUDNIÓWKI 2018

  Matura próbna 2017

  Wszystkie arkusze, porady, odpowiedzi

  Wszystkie arkusze, porady, odpowiedzi

  Najczęściej czytane