Sport
  Polecamy

  Dział sportowy poleca!

  Rozwiń
  Sport
  Zwiń

  Dział sportowy poleca!

  • Co ciekawego dzieje się w sporcie
  • Gdzie w ten weekend można wybrać się na mecz
  • Garść piłkarskich ciekawostek

  Mec. Marcin Lewandowski: nie mam kontaktu z Mariuszem T.

  Mec. Marcin Lewandowski: nie mam kontaktu z Mariuszem T.

  Karolina Jamróg

  Nowiny

  Nowiny

  Rozmowa z mecenasem Marcinem Lewandowskim, pełnomocnikiem Mariusza T.

  - W słowackich mediach pojawiła się informacja, że Mariusz T. przebywa na Słowacji albo w Czechach. Może pan skomentować te doniesienia?

  - Chcę zdementować tego typu pogłoski. W momencie opuszczenia przez mojego klienta Zakładu Karnego w Rzeszowie obowiązywało już postanowienie, które wiązało mu ręce. Pan Mariusz T. nie mógł opuścić terytorium Polski i tego - wedle informacji, które posiadam - nie zrobił. Pragnę uspokoić zmartwionych obywateli Słowacji i Czech, że pan Mariusz T. przebywa na terytorium Polski.

  - Jest pan w stałym kontakcie ze swoim klientem?

  - Nie. Kontakt miał zostać zachowany, ale mój klient - nie wiem z jakich przyczyn - nie kontaktuje się ze mną. Jeśli to zrobi, na pewno będę z nim uzgadniał dalsze stanowisko. Na chwilę obecną nie otrzymałem żadnego telefonu ani listu.

  - Mariusz T. miał zadzwonić?

  - Zakreśliliśmy mniej więcej ramy tego, jak nasz kontakt ma wyglądać. Tak, pan Mariusz T. miał się ze mną skontaktować telefonicznie. Do dziś tego nie zrobił.

  - Mariusz T. mówił panu o swoich planach na przyszłość?

  - Pan Mariusz T. musi się zmierzyć z rzeczywistością i zmienić podejście do życia. W tym momencie dalej żyje w realiach końca lat 80. Od tego czasu dokonał się olbrzymi skok cywilizacyjny. Pan Mariusz T. musi dostosować się do obecnej sytuacji i zdać sobie sprawę z tego, że musi zarabiać, żeby się utrzymać. Jego pomysłem na życie jest malowanie. Ciężko mi powiedzieć, czy mu się uda. Nie jestem krytykiem sztuki i nie mam pojęcia, czy będzie w stanie z tego żyć.
  - Z czego utrzymuje się teraz?

  - Jest pod policyjną ochroną. Non stop przebywają z nim funkcjonariusze. Na pewno jest w lokalu wskazanym przez policję. Podejrzewam, że wyżywienie i podstawowe potrzeby są zaspokajane przez państwo.

  - To prawda, że Mariusz T. ma przyjaciółkę? Mieszka z nią?

  - Z tego, co wspominał, jest związany z kobietą. Nie mam z panem Mariuszem T. kontaktu, więc nie potrafię tego zweryfikować.

  Druga część rozmowy z mecenasem Marcinem Lewandowskim:


  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (10)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (10) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo