Mecz Korona Kielce - Resovia ONLINE. Debiut trenera...

Mecz Korona Kielce - Resovia ONLINE. Debiut trenera Mroczkowskiego. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

0 1 połowa

• Gospodarze przez większość meczu byli stroną przeważającą i zasłużenie zgarnęli trzy punkty, choć przez długi czas razili nieskutecznością. Znakomitą sytuację zmarnował między innymi Wiktor Długosz, który z kilku metrów nie trafił na pustą bramkę. W 67. minucie zmienił go Maciej Firlej i to jego strzał dobił po chwili Emile Thiakane, dając Koronie trzy punkty. Tym samym drużyna Macieja Bartoszka odniosła drugie zwycięstwo z rzędu i przesunęła się w górę tabeli. Resovii zmiana na stanowisku trenera nie pomogła. Beniaminek ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. To już wszystko na dziś, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacji LIVE z Fortuna 1 Ligi!

• Koniec meczu! Korona Kielce wygrywa z Resovią 1:0!

• Mogło być 2:0! Tzimopoulos świetnie dośrodkował do Firleja, ten oddał strzał głową, ale znakomicie broni Zapytowski!

• Trzy minuty doliczył do drugiej połowy arbiter.

• W końcówce to Korona utrzymuje się przy piłce na połowie rywali. Gospodarze krótko rozegrali rzut rożny, starają się ukraść jak najwięcej czasu.

• Starcie w polu karnym Korony, faulowany był Grzelak.

• Uderzenie Thiakane, piłka przeszła jednak nad poprzeczką.

• Teraz to Resovia stara się odpowiedzieć. Gospodarze wybijają jednak piłkę z własnego pola karnego.

• Krótkie rozegranie rzutu wolnego przez Koronę, piłka wycofana do Kiełba, ale strzał kapitana gospodarzy został zablokowany.

• Ostatnia zmiana w drużynie Resovii. W miejsce Michała Kuczałka wchodzi Adrian Dziubiński.

• Przemysław Brychlik upomniany przez arbitra żółtą kartką.

• Dogranie z lewej strony w pole karne Korony. Zawodnik Resovii nie zdołał oddać strzału, od bramki zacznie Kozioł.

• Rafał Grzelak faulował rywala z prawej strony boiska i zarobił żółtą kartkę.

• Dobry strzał Jacka Podgórskiego. Czujny był jednak Zapytowski i zbił piłkę do boku.

• Firlej próbował strzału z linii pola karnego, lecz został zablokowany.

• Zbyt mocne było dośrodkowanie Szymusika. Kiełb nie miał szans na dojście do piłki.

• Maciej Firlej dopiero co wszedł na boisko, a już znacznie przyczynił się do zdobycia gola! To on ładnie obrócił się z piłką w polu karnym i oddał strzał na bramkę, Marceli Zapytowski odbił piłkę przed siebie, a Emile Thiakane skorzystał z okazji i nie pomylił się przy dobitce!

• GOOOOOOOOOOOOL DLA KORONY! EMILE THIAKANE!

• Nie ma też Wiktora Długosza. Wszedł Maciej Firlej.

• Podwójna zmiana także w zespole Korony. Schodzi Zvonimir Petrović, za niego Paweł Łysiak.

• Thiakane faulowany w środku pola. Będzie okazja na dośrodkowanie.

• Nie ma też już Radosława Adamskiego. Na murawie zameldował się Szymon Feret.

• Podwójna zmiana w zespole Resovii. Schodzi Cezary Demianiuk, zastępuje go Karol Twardowski.

• Jakub Persak z żółtą kartką za utrudnianie wznowienia gry.

• Odpowiedziała Resovia, lecz Kozioł dalekim wyjściem zażegnał niebezpieczeństwo.

• Korona miała rzut rożny, Zapytowski dobrze wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu.

• Dośrodkowanie Podgórskiego z prawej strony boiska, z ostrego kąta uderzał Thiakane, ale trafił tylko w boczną siatkę.

• Teraz Grzelak uderzył przewrotką, lecz i ta próba nie leciała nawet w bramkę.

• Od początku drugiej połowy dominują nad rywalami gospodarze. Wciąż rażą jednak nieskutecznością.

• Po raz drugi znakomitą szansę w tym meczu marnuje Wiktor Długosz! Miał przed sobą praktycznie pustą bramkę, a uderzył nad poprzeczką!

• Mamy sporą kontrowersję! Korona reklamuje zagranie Zapytowskiego ręką tuż przed polem karnym, ale milczy gwizdek arbitra!

• Druga zmiana w zespole Resovii. Schodzi Maksymilian Hebel, zastępuje go Grzegorz Płatek.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Korony, od bramki zacznie jednak Marek Kozioł.

• Groźnie pod bramką Korony! Dośrodkowanie z prawej strony na głowę Brychlika, ale ten uderzył obok słupka i tylko złapał się za głowę.

• Akcja Thiakane prawą stroną zakończona strzałem, ale prosto w ręce dobrze ustawionego Zapytowskiego.

• W przerwie doszło do zmiany w zespole gości. W szatni został Dawid Rogalski, zastąpił go Przemysław Brychlik.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

• Od początku spotkania Korona dyktuje warunki gry, ale goście także potrafili się odgryźć - mieli jedną świetną okazję jeszcze w pierwszym kwadransie. Mimo to kielczanie mogą sobie pluć w brodę, że na przerwę schodzą przy bezbramkowym remisie. Dwie znakomite sytuacje mieli Jacek Kiełb i Wiktor Długosz. Pierwszy nie trafił w bramkę z kilku metrów, drugi posłał piłkę obok słupka w sytuacji sam na sam z Zapytowskim. Czy w drugiej połowie gospodarze będą skuteczniejsi? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy! W Kielcach na razie bez goli.

• Ofensywna akcja Demianiuka, jego dośrodkowanie z prawej strony było jednak niecelne.

• Żółtą kartkę za faul na rywalu zarobił Rafał Mikulec.

• Jeszcze jedna niewykorzystana setka! Fatalny błąd stopera Resovii przed własną bramką sprawił, że sam na sam z Zapytowskim wyszedł Wiktor Długosz. Uderzył obok słupka!

• To powinien być gol! Kornel Kordas świetnie dośrodkował z lewej strony do będącego przed bramką Kiełba, ten spudłował jednak z kilku metrów!

• Korona wciąż w ataku. Podgórski był jednak faulowany, goście mają okazję, aby złapać nieco oddechu.

• Teraz szczęścia próbował Zvonimir Petrović, lecz został zablokowany.

• Kiełb zdecydował się jednak na bezpośrednie uderzenie, ale posłał piłkę wysoko nad bramką.

• Teraz to Thiakane był faulowany na 25. metrze. Będzie okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Zakotłowało się w polu karnym goście, ale przerwał grę arbiter. Faulował jeden z piłkarzy Korony.

• Korona spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola. Resovia cofnięta, czeka na rywali.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony główkował Jacek Kiełb, ale Zapytowski nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

• Uderzał Bartłomiej Wasiluk, lecz posłał piłkę obok słupka.

• W ostatnich minutach inicjatywę mają rzeszowianie. Teraz domagali się odgwizdania faulu w okolicach pola karnego, lecz milczy gwizdek arbitra.

• Iwo Kaczmarski faulował rywala w środku pola i zarobił żółtą kartkę.

• Korona długo rozgrywała piłkę, w końcu strzał oddał Thiakane, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Koleje dośrodkowanie w pole karne Korony, lecz zawodnik gości faulował w ofensywie.

• Teraz Resovia mogła prowadzić! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował jeden z piłkarzy z Rzeszowa, a piłka przeszła tuż obok słupka!

• Korona stanęła przed szansą na gola, ale świetnie broni Zapytowski!

• Po uderzeniu z rzutu wolnego piłka trafiła w mur. Dobitkę pewnie broni Marek Kozioł.

• Demianiuk faulowany niedaleko pola karnego. Będzie dobra okazja dla gości z rzutu wolnego.

• Na razie Korona ma przewagę i częściej utrzymuje się przy piłce. Teraz zagranie było jednak za mocne i Zapytowski rozpocznie grę z piątego metra.

• Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Resovii. Pewnie łapie piłkę Zapytowski.

• Od środka zaczęła to spotkanie Korona. Gospodarze w żółto-czerwonych strojach, Resovia na biało.

• Zaczynamy!

• Tak prezentują się statystyki obu drużyn:

• Jako, że oba kluby przez wiele lat rywalizowały na zupełnie różnych poziomach rozgrywkowych, to nie miały jeszcze okazji, aby się ze sobą zmierzyć.

• Resovia to z kolei tegoroczny beniaminek, który w Fortuna 1 Lidze nie radzi sobie najlepiej. W trzynastu meczach ekipa z Podkarpacia zgromadziła tylko osiem punktów, za co posadą zapłacił Szymon Grabowski. Dziś na ławce rezerwowych Resovii w roli szkoleniowca zadebiutuje Radosław Mroczkowski.

• Dla Korony Kielce sukcesem jest już sam fakt przystąpienie do rozgrywek, bo po spadku z PKO Ekstraklasy przyszłość klubu stanęła pod znakiem zapytania. Drużyna Macieja Bartoszka w tym sezonie gra w kratkę i udane mecze przeplata zdecydowanie mniej dobrymi. Doskonale widać to po ostatnich ośmiu spotkaniach, które kończyły się na przemian zwycięstwami i porażkami Korony. Gdyby seria miała wciąż trwać, dziś drużynę czekałaby przegrana.

• Tak wygląda podstawowa jedenastka oraz ławka rezerwowych Resovii:

• Oto wyjściowy skład i ławka rezerwowych Korony:

• Czas na kolejny mecz Fortuna 1 Ligi! W Kielcach spadkowicz z Ekstraklasy, miejscowa Korona, podejmie beniaminka - Resovię Rzeszów. Pierwszy gwizdek arbitra już o 18:00. Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Gol24

Korona - Resovia LIVE! Debiut trenera Mroczkowskiego

Korona - Resovia LIVE! Debiut trenera Mroczkowskiego ©CWKS Resovia

Mecz Korona Kielce - Resovia ONLINE. Spadkowicz kontra beniaminek. U przyjezdnych zadebiutuje trener Radosław Mroczkowski, który w tygodniu zastąpił Szymona Grabowskiego. Czy nastąpi tzw. "efekt nowej miotły"? Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.

Korona Kielce - Resovia ONLINE

Zarząd Resovii dał ciała. W bardzo nieelegancki sposób pożegnał się z trenerem Szymonem Grabowskim. Trenerem, który pracował od czerwca 2017 i wywalczył dwa awanse. Trenerem, któremu zarząd przed debiutem w 1 lidze uszczuplił kadrę i zrobił transfery na 2 ligę.
    Trenerem, który stawiał na młodych. Wreszcie trenerem, którego chciano pożegnać już na początku października, oddając drużynę na chwilę w ręce Jacka Trzeciaka - dziś szkoleniowca drugoligowej Olimpii Elbląg.

Znaczna część kibiców Resovii nie potrafi pojąć, dlaczego Grabowskiego pożegnano. Od środy, kiedy jego obowiązki przejął Radosław Mroczkowski, jest to jednak nieistotne. Nowy trener wraca do zawodu po przeszło rocznej przerwie. Wcześniej pracował bowiem w Zagłębiu Sosnowiec od maja do września 2019.

Resovia przegrała dotąd dziewięć meczów, podczas gdy Korona pięć. Resovia jest piętnasta, Korona dziesiąta. Te drużyny przez wiele ostatnich lat nie miały okazji się ze sobą zmierzyć (do ostatniego meczu doszło w 3 lidze, w 2004 roku). Faworytem jest Korona, która ostatnio pokonała GKS Bełchatów 1:0.

Korona Kielce - Resovia TRANSMISJA TV
    Transmisja wyłącznie w internecie. Mecz można śledzić za darmo w serwisie IPLA TV. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 18:00 - zapraszamy!