Mecz o 3. miejsce Ligi Siatkówki Kobiet: Developres Rzeszów znów zaserwował kibicom horror. Tym razem skończyło się wygraną

Mecz numer 2 pomiędzy Developresem i Budowlanymi w sobotę w Łodzi.
Mecz numer 2 pomiędzy Developresem i Budowlanymi w sobotę w Łodzi. K_kapica_afk
Developres Rzeszów pokonał u siebie Budowlanych Łódź 3:2 i tym samym przyliżył się do zdobycia brązowego medalu Ligi Siatkówki Kobiet. Mecz nr 2 w najbliższą sobotę o godzinie 18 w Łodzi.

Developres SkyRes Rzeszów – Grot Budowlani Łódź 3:2

Sety: 25:19, 25:22, 17:25, 16:25, 15:12

Developres: Kaczmar, Helić, Rousseaux, Blagojević, Ptak, Żabińska, Nowakowska (libero) oraz Borek (libero), Kaczorowska, Ganszczyk, Rabka, Andruszko, Żak. Trener Lorenzo Micelli.

Budowlani: Vincourova, Grobelna, Grajber, Twardowska, Polańska, Kąkolewska, Witkowska (libero) oraz Kędziora. Muszyńska, Polak. Trener Błażej Krzyształowicz.

Sędziowali: Mirosław Beń i Sławomir Jażdżewski. Widzów 900.

MVP: Helene Rousseaux

Developres SkyRes Rzeszów jest o krok od wywalczenia drugiego z rzędu brązowego medalu mistrzostw Polski. Rzeszowianki w pierwszym meczu pokonały Budowlanych Łódź 3:2. Rewanż w sobotę w Łodzi. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych meczów.

Developres Rzeszów pokonał w pierwszym meczu o brązowy medal...

Forma Developresu Rzeszów przed tym meczem była wielką niewiadomą. Porażka w meczu półfinałowym z ŁKS-em Łódź mocno zabolała rzeszowskie siatkarki, a na to by się pozbierać było niespełna trzy dni. Na domiar złego urazu nabawiła się Agata Sawicka i mecz oglądała z trybun.

Już na początku meczu jednak gospodynie pokazały, że są profesjonalistkami i potrafią się podnieść po porażce. Dwa soczyste ataki z kontry Helene Rousseaux wyprowadziły miejscowy zespół na prowadzenie, które, jak się okazało, udało się dowieźć do końca. Przewaga Developresu rosła błyskawicznie (5:1, 10:4, 16:8). Łodziankom udało się w pewnym momencie doskoczyć na dwa punkty (19:17 po ataku Martyny Grajber), ale zaraz potem znów różnica znacząco się zwiększyła.

Na początku drugiej odsłony łodzianki pocelowały gospodynie zagrywką i odskoczyły na kilka oczek. Po ataku Grobelnej było 2:6, ale gra szybko się wyrównała. As serwisowy Rousseaux dał pierwsze w tym secie prowadzenie rzeszowiankom (8:7), kilka akcji później Developres miał już kilka punktów handicapu (12:9). Po udanym bloku Kasi Żabińskiej na Grobelnej było nawet 19:14, dobrą jednak zmianę na zagrywce dała Adrianna Muszyńska i stan meczu się wyrównał (22:22). Rzeszowianki w końcu jednak przerwały serię Budowlanych, by ostatecznie dwoma efektownymi blokami na Grajber i Grobelnej zakończyć tę partię.

Trzeci set znów nieźle rozpoczęły łodzianki. Tym razem jednak rzeszowianki długo nie mogły odrobić strat. W ekipie z Łodzi na dobre rozkręciły się środkowe, a w szczególności pochodząca z Rzeszowa Gabriela Polańska. To po jej atakach Budowlani prowadzili 14:10. Trener Lorenzo Micelli zaczął wprowadzać rezerwowe, ale było to już chyba za późno i przyjezdne spokojnie dowiozły przewagę do końca.

Niestety w kolejnej odsłonie nie było wcale lepiej, choć Developres przez moment prowadził 6:4 w kolejnych dziesięciu akcjach zdobył tylko punkt. Seria błędów w ataku i rezegraniu pozwoliła Budowlanym uzyskać pokaźną przewagę (7:13). Część strat rzeszowiankom udało się odrobić, ale w końcówce całkowcie pogubiły się w przyjęciu i gładko przegrały partię do 16.

Tie-break rozpoczął się od autowego ataku Helić, co mocno zmartwiło publiczność. Za moment jednak z lewego skrzydła huknęła Rousseaux, a w kolejnej akcji “czapę” od rzeszowianek dostała rewelacyjna tego dnia Polańska. Publiczność się ożywiła, a Developres znów zaczął grać jak na początku meczu i w połowie seta prowadził 8:4. Rzeszowianki jednak nie byłyby sobą, gdyby nie dołożyły kibicom kolejnych emocji. Łodzianki odrobiły część strat i zrobiło się nerwowo (13:12). Ostatnie słowo należało jednak do siatkarek Developresu, a konkretnie do Klaudii Kaczorowskiej, która zakończyła ten set asem serwisowym.