Mecz Stal Mielec - Warmia jednak do powtórki!

Tomasz Leyko
Działacze Warmii stają na głowie, żeby awansować do strefy medalowej. Tak wyglądali zawodnicy i trener Warmii w ostatnich sekundach feralnego meczu.
Komisja Odwoławcza przy Związku Piłki Ręcznej w Polsce przyznała rację Warmii Olsztyn i nakazała powtórzyć mecz 3. mecz I rundy play-off PGNiG Superligi wygrany przez Stal 28-24.

W związku z tym pojedynki półfinałowe z Vive Targi Kielce, zaplanowane na piątek i sobotę zostały odwołane. - Skandal - takie słowo najczęściej padało z ust zawodników i działaczy Stali.

Olsztynianie protestowali, bo w feralnym meczu na niecałe dwie minuty przed końcem sędziowie zapomnieli o jednej karze. Stal powinna grać w podwójnym osłabieniu. Mielczanie prowadzili wtedy różnicą 5 bramek, ale działacze Warmii upierają się, że w niecałe dwie minuty odrobiliby sprawę.

Warmia złożyła protest, został uznany za zasadny, ale wynik z boiska utrzymano. Dziś komisja odwoławcza do której zwrócił się olsztyński klub przychyliła się do protestu i nakazała powtórkę meczu.