Medale skoczków Stali Rzeszów w Norwegii i finał w Kanadzie. Teraz mistrzostwa Polski i Igrzyska Europejskie

Skoczkowie z Rzeszowa pokazali klasę w Krainie Fiordów
Skoczkowie z Rzeszowa pokazali klasę w Krainie Fiordów KSWStal Rzeszów/Piotr Bojda
Reprezentanci Polski oraz Stali Rzeszów udanie wystartowali w norweskim Bergen oraz kanadyjskim Montrealu. Z Norwegii nasi zawodnicy wrócili z dorobkiem aż pięciu medali, w tym dwóch złotych.

Pierwsze miejsce (nota 322 pkt.) w skokach synchronicznych z trampoliny 3 m wywalczył duet Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak.
Później obaj nasi najlepsi obecnie zawodnicy stoczyli ze sobą zacięty pojedynek w konkursie na trampolinie 1 m. Minimalnie lepszy okazał się Rzeszutek zdobywając złoto, Lesiak musiał zadowolić się srebrem.

W rywalizacji na trampolinie 3m bardzo blisko wygranej był Lesiak - dopiero w ostatniej kolejce został wyprzedzony przez Gwendala Bischa z Francji i Dariusha Lotfiego z Austrii. Brązowy medal Kacpra uzupełnił jego kolekcję medali. Rzeszutek w tej konkurencji uplasował się na 12. miejscu.

Brąz w Bergen Open wywalczyła również dla Polski Kaja Skrzek, która zgromadziła 238 punktów w konkursie na trampolinie 1m. Szóste miejsce zajęła druga rzeszowianka, Aleksandra Błażowska (213 pkt.). Blisko podium był też Filip Jachim, który z notą 341pkt. zajął 4. miejsce w konkursie skoków z wieży.

W tym samym czasie w Montrealu odbył się kolejny Puchar Świata w skokach do wody. Nasz kraj reprezentował Robert Łukaszewicz (także Stal Rzeszów). Robert świetnie pokazał się w eliminacjach z wieży 10 m. Zakwalifikował się do ścisłego finału, uzyskując po raz kolejny „życiówkę”. W finale ostatecznie zajął 12. miejsce.

Awans do finału i uzyskane punkty z dwóch edycji PŚ zapewniły mu udział w finałowej edycji Pucharu Świata, która odbędzie się w Niemczech w Berlinie w dniach 4-6 sierpnia.

Trenerem prowadzącym Roberta jest Andrzej Kozdrański (Stal Rzeszów), opiekę fizjoterapeuty sprawował Jacek Schroeder.
Rzeszowscy skoczkowie szykują obecnie formę do startu mistrzostw Polski oraz Igrzysk Europejskich w Rzeszowie.