Medycyna Uniwersytetu Rzeszowskiego mocno oblegana: aż 26...

  Medycyna Uniwersytetu Rzeszowskiego mocno oblegana: aż 26 kandydatów na jedno miejsce!

  Beata Terczyńska

  Nowiny

  Nowiny

  Medycyna Uniwersytetu Rzeszowskiego mocno oblegana: aż 26 kandydatów na jedno miejsce!
  2340 osób chce się dostać na kierunek lekarski na studiach stacjonarnych Uniwersytetu Rzeszowskiego. A miejsc - 90. Na studia niestacjonarne zgłosiło się 350 osób, a miejsc jest 60.
  Medycyna Uniwersytetu Rzeszowskiego mocno oblegana: aż 26 kandydatów na jedno miejsce!
  Uniwersytet Rzeszowski na 12 wydziałach i 57 kierunkach przygotował około 6,5 tysięcy miejsc dla kandydatów.

  Ostatni dzień na rejestrację w systemie elektronicznym oraz na wnoszenie opłaty rekrutacyjnej mija dziś na Wydziale Medycznym. Wyniki kwalifikacji na rekrutacyjnym koncie kandydata podane zostaną 13 lipca (o godz. 14). We wtorek (10 lipca) finał rekrutacji w pierwszym terminie na Wydziale Filologicznym oraz Wydziale Pedagogicznym. Wyniki naboru na filologii - 16 lipca (godz. 19), na pedagogice - 13 lipca.

  W środę (11 lipca) kończy się nabór na Wydziale Muzyki, na Wydziale Prawa i Administracji. 12 lipca na: Wydziale Ekonomii (I st.), Wydziale Matematyczno - Przyrodniczym (I st.), Wydziale Biotechnologii oraz na bezpieczeństwie wewnętrznym Wydziału Socjologiczno-Historycznego.

  Jeszcze kilka dni na podjęcie decyzji


  W niedzielę (15 lipca) mija czas na rejestrację na Wydziale Wychowania Fizycznego, w poniedziałek (16 lipca) - na Wydziale Biologiczno-Rolniczym. Jako ostatni w pierwszym terminie (25 lipca) rekrutację zamyka Wydział Socjologiczno-Historyczny, dla kierunków: archeologia (studia I i II st. stacjonarne), filozofia (I i II st. stacjonarne), historia (I i II st. stacjonarne), komunikacja międzykulturowa (I st.stacjonarne), kulturoznawstwo (I i II st. stacjonarne), muzeologia (I i II st. stacjonarne), politologia (I i II st. stacjonarne i niestacjonarne), praca socjalna (I i II st. stacjonarne i niestacjonarne), socjologia (I i II st.stacjonarne i niestacjonarne), turystyka historyczna i kulturowa (I i II st. stacjonarne).

  Informacje, kiedy ogłoszone zostaną wyniki, można znaleźć na stronie uczelni: www.ur.edu.pl . Z reguły jest to ok. 13 - 20 lipca. Jeszcze pod koniec czerwca nabór zakończył Wydział Sztuki.

  Przypomnijmy. Na studiach pierwszego stopnia uniwersytet proponuje aż 5 nowości. To: logistyka w sektorze rolno - spożywczym, agroleśnictwo, finanse i rachunkowość, polonistyka stosowana oraz komunikacja międzykulturowa. Są także nowe propozycje na studiach II stopnia: odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami, ekonomia, finanse i rachunkowość, dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz turystyka historyczna i kulturowa.

  Medycyna najbardziej oblegana  Przed rokiem najbardziej obleganymi kierunkami na uniwersytecie były m.in. lekarski, filologia angielska, bezpieczeństwo wewnętrzne, prawo, ekonomia, dietetyka, fizjoterapia.

  - W tej chwili, jeśli chodzi o studia stacjonarne, największym zainteresowaniem cieszy się kierunek lekarski - podsumowuje dr Maciej Ulita, rzecznik UR. - Jest 2340 kandydatów na 90 miejsc.

  Wylicza, że w dalszej kolejności najbardziej oblegane są: filologia (897 kandydatów), ekonomia (556), pedagogika (495), fizjoterapia (464), bezpieczeństwo wewnętrzne (449), pielęgniarstwo (406), prawo (354), informatyka (inżynierska, 354), dietetyka (331), biotechnologia (244) i położnictwo (229).

  - W sumie w systemie elektronicznym uniwersytetu dotychczas zarejestrowało się 14,5 tys. kandydatów - dodaje rzecznik. - Przed rokiem, na tym etapie, było podobnie.  zobacz też: Kości z wykopalisk w bazylice bernardynów w Rzeszowie trafiły do składnicy Uniwersytetu Rzeszowskiego


  POPULARNE NA NOWINY24:  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!