MEJ w skokach do wody. Świetny debiut Krystiana Maksimka

Marcin Jastrzębski
Krystian Maksimek w mistrzowskim konkursie pokonał stres i wszedł do finałowej "12". Krzysztof Kapica
W środę rozpoczęły się rozgrywane w Poznaniu, mistrzostwa Europy w skokach do wody juniorów. Nasz kraj reprezentuje piątka wychowanków Stali Rzeszów.

Wczoraj debiut na imprezie tej rangi zaliczył Krystian Maksimek (rocznik 98), który w eliminacjach był 9. W finale zajął 11. miejsce. Startował w rywalizacji na metrowej trampolinie.

W czwartek w akcji zobaczymy Kacpra Lesiaka, dwukrotnego srebrnego medalistę MEJ. Wystąpi w konkursie skoków z 3-metrowej trampoliny. Eliminacje odbędą się o godzinie 14, a finał o 19.

W piątek Maksimek spróbuje swoich sił z 3-metrowej trampoliny, a poza tym w akcji zobaczymy Dominikę Bąk i Kaję Skrzek (1m indywidualnie i synchron 3m).

Dziewczyny sprawdzą się jeszcze w niedzielnym konkursie z 3-metrowej trampoliny, a w sobotę Lesiak i Marcin Kulczycki będą skakać z metrowej trampoliny.