reklama

Metropolita przemyski abp Adam Szal: Brońcie dzieci przed obcymi i wrogimi naszej kulturze i religii nachalnymi ideologiami

Łukasz Solski
Łukasz Solski
Abp Adam Szal.
Abp Adam Szal. fot. Łukasz Solski
- Bez wsparcia ze strony rodziców i wychowawców młodzi ludzie okazują się sami dla siebie poważnym zagrożeniem - czytamy w liście metropolity przemyskiego abp Adama Szala z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020.

- W coraz bardziej zlaicyzowanym świecie nie jest łatwo przekazywać wiarę młodemu pokoleniu. Jednym z najgroźniejszych zjawisk społecznych jest obecnie wyraźna tendencja rodziców do rezygnacji z wychowywania własnych dzieci. Wynika to z kierowania się w pedagogice zawężonym i nierealistycznym spojrzeniem na człowieka, w którym przecenia się możliwości dzieci i młodzieży, a ignoruje ich słabości i potrzebę pracy nad sobą. Bez wsparcia ze strony rodziców i wychowawców młodzi ludzie okazują się sami dla siebie poważnym zagrożeniem. Wychowanie w wierze uczy, przestrzega, napomina, a przede wszystkim kształtuje postawę szacunku i wrażliwości wobec ludzi. To z kolei umożliwia kroczenie drogą zbawienia i pozwala odkrywać Jezusa jako Drogę, Prawdę i Życie - napisał metropolita przemyski abp Adam Szal.

Aplikacje, które każdy katolik powinien mieć na swoim smartfonie

Duchowny zwrócił się do rodziców i dziadków: - Nie wstydźcie się swojej wiary! Rozmawiajcie z dziećmi o Bogu, pielęgnujcie zwyczaje i tradycje religijne. Zabierajcie dzieci do kościoła. Brońcie ich przed obcymi i wrogimi naszej kulturze i religii nachalnymi ideologiami! Módlcie się w rodzinach, nie zaniedbujcie wspólnego pacierza, czytajcie razem Pismo Święte. To bardzo ważne, by dziecko, na-wet jeśli jeszcze wszystkiego nie rozumie, nasiąkało rzeczywistością wiary. Niech was prowadzi Duch Święty, którego często przyzywajcie, zwłaszcza wtedy, gdy ludzkie wysiłki wydają się niewystarczające.

Abp Szal na progu nowego roku szkolnego podziękował nauczycielom za "zaangażowanie w kształtowanie serc młodego pokolenia".

- Szkoła nie może zapominać, że to rodzice zostali ustanowieni przez samego Boga pierwszymi i głównymi wychowawcami dzieci, i że ich prawo jest niezbywalne. Rodzice muszą pamiętać, że spoczywa na nich powinność głębokiego zaangażowania się w nawiązanie serdecznego i czynnego kontaktu z nauczycielami. W procesie wychowania rodzina potrzebuje również szczególnej pomocy duszpasterzy. Dla całości procesu wychowania religijnego duże znaczenie posiada więc wspólne zaangażowanie rodziny, parafii i szkoły. Współczesny kryzys wychowania wynika m.in. z braku dialogu i współpracy tych środowisk - twierdzi hierarcha. - Zadaniem rodziców, nauczycieli i Kościoła jest umacnianie dobrej atmosfery w szkole.

Setki osób na Dróżkach Pogrzebu Matki Bożej w Kalwarii Pacła...

Arcybiskup skierował także kilka słów do uczniów: - Już za kilka dni rozpoczniecie kolejny rok szkolny. Starajcie się przeżyć go jak najlepiej, pomnażając talenty i rozwijając swoje pasje. Bądźcie dumni z Ewangelii i z Polski . Bądźcie konsekwentni w praktykowaniu swojej wiary. Bądźcie odważni w podejmowaniu życiowych decyzji. Jeśli słyszycie zaproszenie Chrystusa do życia zakonnego lub duchownego – nie lękajcie się na nie odpowiedzieć.

List metropolity przemyskiego zostanie odczytany we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji przemyskiej w niedzielę 25 sierpnia.

Męski różaniec w Przemyślu. Mężczyźni przeszli z figurą Matk...

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 24

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Adam! Przestań, to takie BAJOBONGO!

B
Brzeszczot
2019-08-21T09:19:50 02:00, Gość:

I kto tu się narzuca, niech on skończy gadać głupoty, mówi o innych kulturach, religiach ze się narzucają, a sam narzuca, co za cymbał. Każdy zrobi to co chce i niech się kościół do ludzi nie wcina.

Wystarczy, by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje w postaci jednokolorowych czy wielokolorowych zaraz. Katolik uczciwy, ale lękliwy rozzuchwala wroga. Prawdziwi Polacy Katolicy, w imię naszej Jedynej Prawdziwej Wiary, mają obowiązek zwracać uwagę tym, co błądzą i bluźnią, ponieważ jest to ich podstawowy święty biblijny obowiązek. Ta nasza święta misja nie ma nic wspólnego z brakiem tolerancji, czy z jakimiś wydumanymi faszystami i nazistami, którzy powstali, ale w chorych z nienawiści do wszystkiego co polskie i katolickie umysłach dyspozycyjnych i funkcyjnych pracowników polskojęzycznych propagandowych szczekaczek i gadzinówek o esbeckiej genezie i neobolszewickiej proweniencji.

G
Gość

I kto tu sie narzuca, niech on skończy gadać głupoty, mówi o innych kulturach, religiach ze sie narzucaja, a sam narzuca, co za cymbał. Kazdy zrobi to co chce i niech sie kosciol do ludzi nie wcina

k
katolik z fary

Nasz Święty Kościół Rzymskokatolicki nikogo do niczego nie zmusza, nikogo nie prześladuje, lecz wskazuje właściwą Drogę do osiągnięcia Życia Wiecznego zagubionym i ogłupionym przez kryptokomunistyczne i libertyńskie propagandowe polskojęzyczne szczekaczki i gadzinówki o esbeckiej genezie i o eurobolszewickiej proweniencji. Kto chce niech skorzysta z tej oferty, a kto nie chce, to jego sprawa. Jednak my Prawdziwi Polacy Katolicy i Patrioci nie pozwolimy aby antypolskie i antykatolickie kryptokomunistyczne, genderowe, libertyńskie i tęczowe zło zatruwało przez całą dobę zdrową tkankę naszego katolickiego Narodu. Non possumus.

B
Brzeszczot
2019-08-20T14:51:02 02:00, Gość:

Nic tylko założyć foliową czapkę i mieć nadzieję że 5g nie zagłuszy tego religijnego spokoju przy TV Trwam :D Imigranci zabierają nam pracę, Żydzi nas okradają a geje wykorzystują nas seksualnie. Alleluja i najlepiej nie wychodzić z domów! :P

Tak, tak, ale nic nie piszesz o cyklistach i złomiarzach. Po co zakładać foliową czapkę, wystarczy wcielić w życie ustawę dekomunizacyjną, która pozbawi biernego prawa wyborczego wszystkich członków partii (pisząc "partia" myślę "lenin") i ich potomstwo zwane "resortowymi dziećmi". W budowaniu demokracji nie mogą uczestniczyć ci, którzy kiedyś tą demokrację tępili.

A
ANTYKLER

Dzieci głównie przed klerem trzeba bronic PRECZ Z CZARNA PEDOFILSKĄ MAFIĄ

G
Gość
2019-08-20T13:35:46 02:00, katolik z fary:

W kontekście niektórych paszkwilanckich i wyjątkowo oszczerczych, bluźnierczych, świętokradczych i bezbożnych wypowiedzi warto się zastanowić, skąd bierze się ze strony piszących te komentarze taka nienawiść do Duchowieństwa Rzymskokatolickiego, a w konsekwencji, do nas Wolnych Polaków Patriotów Katolików – ludzi prawych, uczciwych, bez skazy na czci i honorze oraz o wysokim morale. Czy robią to dla pieniędzy w ramach wykonywania płatnych usług dla jakiejś organizacji, czy jest to jakaś bezinteresowna forma odreagowania stresu albo podświadomych kompleksów? Z wielką dozą prawdopodobieństwa należy przypuszczać, że autorzy takich wpisów nie są Katolikami, a są ludźmi po tzw. „przejściach”, czyli mają za sobą nieudane związki, są rozwodnikami, impotentami, ewentualnie onanistami, albo pochodzą z rozbitych, konkubenckich, patologicznych związków lub związków o komunistycznych korzeniach, ewentualnie sami żyją w konkubinatach, na tzw. „wiarę”, „kocią łapę”, ewentualnie na „kartę rowerową”, lub są w innych tego typu tzw. „wolnych, partnerskich związkach”, albo są nieślubnymi dziećmi (bękartami), należą do jakichś pseudochrześcijańskich sekt i innych tego rodzaju szemranych towarzystw wzajemnej adoracji spod ciemnej gwiazdy, są wojującymi ateistami lub po prostu są homoseksualistami, pedofilami, transwestytami, transseksualistami, zoofilami, nekrofilami, koprofilami, albo innymi dewiantami seksualnymi. Prawdziwi i Wolni Polacy Katolicy, żyjący w prawdziwych rodzinach, czyli w takich rodzinach, które są usankcjonowane Świętymi Sakramentami, przestrzegający Prawa Bożego, nie powiedzą ani jednego złego słowa na temat Hierarchicznego Kościoła Rzymskokatolickiego, ponieważ znają ewangeliczną zasadę „uderz w pasterza, a stado się rozpierzchnie”. Natomiast ci, którzy poszli w ślady libertyńskiego, czerwonego, czy tęczowego szatana, narażają się na wieczne potępienie. Ale każdy z nich ma szansę nawrócić się nawet w tej przysłowiowej ostatniej godzinie życia. A Wy Czcigodni i Zacni Duszpasterze jesteście solą tej ziemi, a my Prawdziwi Polacy Katolicy Patrioci stoimy murem za Wami w głoszeniu Prawdy i nazywaniu zła po imieniu. Alleluja i do roboty w walce ze złem we wszelkiej postaci.

Nic tylko założyć foliową czapkę i mieć nadzieję że 5g nie zagłuszy tego religijnego spokoju przy TV Trwam :D Imigranci zabierają nam pracę, Żydzi nas okradają a geje wykorzystują nas seksualnie. Alleluja i najlepiej nie wychodzić z domów! :P

G
Gość
2019-08-20T11:40:12 02:00, Gość:

Przede wszystkim przed wikarymi i probostwem.

2019-08-20T11:52:24 02:00, katolik z Fary:

Sa tacy byli suspendowani kaplani jak Ks. Stanisław G. (RODO) (obecnie jako proboszcz w J. P. - RODO) piszacy na forum jako Brzeszczot z Kurii P. (RODO), ktorzy na FORUM pisza (a wiec glosza) ze: PAN BOG wielce sobie zyczy aby kaplani rypali dzieci lub prafian/ki na CHWALE Boza. Albowiem wedlug jego poglądów wytrysk spermy “swietego ksiedza” w odbytnice lub w pochwe dziecka lub parafianki jest NA CHWALE BOZA. Glosi wiec ze nie wolno ksiezy SĄDZIĆ na ziemi, a o karaniu ksiezy za pedofilie jak sie to brzydko nazywa, to trzeba calkiem zapomniec! Ksieza robia to NA ZYCZENIE BOGA. Takim ksiezom nalezy dawac dodatkowe DOTACJE FINANSOWE, aby zwiekszyc ich poziom komfortowego zycia, samochody najwyzszej jakosci do poruszania sie, wczasy zagraniczne nawet na Pacyfiku w celach odpoczynku po wykonywaniu wszelkich orgii seksualnych, gdy poswiecaja siebie i swoje zdrowie DLA DOBRA BOGA.

2019-08-20T13:46:06 02:00, Brzeszczot:

Szanowni Państwo, Bracia Polacy Katolicy, uważajcie na forumowicza (formy „forowicza”, czy „forowca” są używane wyłącznie przez komunistów, jak też libertynów i nihilistów celowo kaleczących nasz język ojczysty) o nicku „katolik z Fary”. Jest to stary kawaler – onanista, dawny etatowy funkcjonariusz komunistycznej służby bezpieczeństwa PRL żyjący obecnie z naszych podatków, posługujący się właśnie takim pseudonimem operacyjnym, który rozpracowywał Kościół Rzymskokatolicki w okresie rządów w Polsce sowieckiej agentury nazywanej w skrócie „PZPR”. Świadczy o tym pewna wiedza o funkcjonowaniu naszego Świętego Kościoła Rzymskokatolickiego, o Jego Nauce i Dogmatach naszej Jedynej Prawdziwej Świętej Wiary. Otóż ten niepoprawny prowokator próbuje swoimi prostackimi i wulgarnymi postami wbić klin między Ojca Świętego, a naszych Zacnych Czcigodnych Arcypasterzy. Wydaje mu się, że ktoś rozumny uwierzy w jakiś wyimaginowany rozłam czy spisek w naszym Świętym Powszechnym Kościele Katolickim stanowiącym monolit już od ponad dwóch tysięcy lat. Należy przy tym dodać, że ów funkcjonariusz dosłużył się w komunistycznej bezpiece PRL jedynie stopnia plutonowego SB, ponieważ nie zdołał zdać matury ze względu na wrodzony marazm umysłowy, co można stwierdzić po analizie treści jego postów dodatkowo przesiąkniętych do cna prymitywną ateistyczną, antyklerykalną i kryptokomunistyczną propagandą. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę, że dyskusja z jeszcze żyjącymi dinozaurami minionego czerwonego systemu i banderowskimi pomiotami czy tęczowymi prowokatorami o rozdwojonych, niczym u żmii, językach, plujących tylko jadem nienawiści do wszystkiego co polskie i katolickie oraz mrugających przyjaznym okiem do wszelkiej maści dewiantów seksualnych, jest płonna, ponieważ prowadzi donikąd i nie przyniesie oczekiwanych przez Was rezultatów, a jedynie złość i rozczarowanie. Z takimi ludźmi się nie dyskutuje, ich po prostu się ignoruje.

Na pohybel mu. Precz z tęczowa zaraza!

k
katolik

dziękuję za piękne kazanie

B
Brzeszczot
2019-08-20T11:40:12 02:00, Gość:

Przede wszystkim przed wikarymi i probostwem.

2019-08-20T11:52:24 02:00, katolik z Fary:

Sa tacy byli suspendowani kaplani jak Ks. Stanisław G. (RODO) (obecnie jako proboszcz w J. P. - RODO) piszacy na forum jako Brzeszczot z Kurii P. (RODO), ktorzy na FORUM pisza (a wiec glosza) ze: PAN BOG wielce sobie zyczy aby kaplani rypali dzieci lub prafian/ki na CHWALE Boza. Albowiem wedlug jego poglądów wytrysk spermy “swietego ksiedza” w odbytnice lub w pochwe dziecka lub parafianki jest NA CHWALE BOZA. Glosi wiec ze nie wolno ksiezy SĄDZIĆ na ziemi, a o karaniu ksiezy za pedofilie jak sie to brzydko nazywa, to trzeba calkiem zapomniec! Ksieza robia to NA ZYCZENIE BOGA. Takim ksiezom nalezy dawac dodatkowe DOTACJE FINANSOWE, aby zwiekszyc ich poziom komfortowego zycia, samochody najwyzszej jakosci do poruszania sie, wczasy zagraniczne nawet na Pacyfiku w celach odpoczynku po wykonywaniu wszelkich orgii seksualnych, gdy poswiecaja siebie i swoje zdrowie DLA DOBRA BOGA.

Szanowni Państwo, Bracia Polacy Katolicy, uważajcie na forumowicza (formy „forowicza”, czy „forowca” są używane wyłącznie przez komunistów, jak też libertynów i nihilistów celowo kaleczących nasz język ojczysty) o nicku „katolik z Fary”. Jest to stary kawaler – onanista, dawny etatowy funkcjonariusz komunistycznej służby bezpieczeństwa PRL żyjący obecnie z naszych podatków, posługujący się właśnie takim pseudonimem operacyjnym, który rozpracowywał Kościół Rzymskokatolicki w okresie rządów w Polsce sowieckiej agentury nazywanej w skrócie „PZPR”. Świadczy o tym pewna wiedza o funkcjonowaniu naszego Świętego Kościoła Rzymskokatolickiego, o Jego Nauce i Dogmatach naszej Jedynej Prawdziwej Świętej Wiary. Otóż ten niepoprawny prowokator próbuje swoimi prostackimi i wulgarnymi postami wbić klin między Ojca Świętego, a naszych Zacnych Czcigodnych Arcypasterzy. Wydaje mu się, że ktoś rozumny uwierzy w jakiś wyimaginowany rozłam czy spisek w naszym Świętym Powszechnym Kościele Katolickim stanowiącym monolit już od ponad dwóch tysięcy lat. Należy przy tym dodać, że ów funkcjonariusz dosłużył się w komunistycznej bezpiece PRL jedynie stopnia plutonowego SB, ponieważ nie zdołał zdać matury ze względu na wrodzony marazm umysłowy, co można stwierdzić po analizie treści jego postów dodatkowo przesiąkniętych do cna prymitywną ateistyczną, antyklerykalną i kryptokomunistyczną propagandą. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę, że dyskusja z jeszcze żyjącymi dinozaurami minionego czerwonego systemu i banderowskimi pomiotami czy tęczowymi prowokatorami o rozdwojonych, niczym u żmii, językach, plujących tylko jadem nienawiści do wszystkiego co polskie i katolickie oraz mrugających przyjaznym okiem do wszelkiej maści dewiantów seksualnych, jest płonna, ponieważ prowadzi donikąd i nie przyniesie oczekiwanych przez Was rezultatów, a jedynie złość i rozczarowanie. Z takimi ludźmi się nie dyskutuje, ich po prostu się ignoruje.

B
Brzeszczotto

Drodzy forumowicze z wygasających i upadłych gimnazjów oraz ze zlikwidowanych trzyletnich liceów oraz przemili studenci marketingu i zarządzania, ufologii, europeistyki, wróżbiarstwa, ochrony krajobrazu, horoskopologii, filozofii marksistowsko-leninowskiej i tym podobnych proeuropejskich postępowych kierunków, należy wam wyjaśnić, iż Kościół Katolicki Obrządku Łacińskiego nie jest organizacją charytatywną, czy przedsiębiorstwem, organizacją pozarządową, lecz wspólnotą osób ożywianych działaniem Ducha Świętego. Kościół też nie jest partią polityczną, która zabiega o poklask i głosy potencjalnych wyborców niezależnie od jakichkolwiek przekonań przez nich prezentowanych. Kościół w swojej działalności nie kieruje się też tzw. słupkami sondażowymi i nie dostosowuje swojego nauczania polegającego na głoszeniu Dobrej Nowiny do oczekiwań kontestujących lub kwestionujących Prawdę Objawioną, czy żądań wszelakiej maści „poprawiaczy” i „nauczycieli” europoprawnej moralności. Sam Ojciec Święty Franciszek powiedział, że nie można głosić Chrystusa bez Kościoła, który tworzą nasi Pasterze wraz z całym Ludem Bożym. Dlatego ewangelizacja nigdy nie jest działaniem odosobnionym, indywidualnym i prywatnym, lecz zawsze kościelnym. Wiara jest bowiem darem, którego nie można zatrzymać dla siebie, lecz którym trzeba się dzielić, inaczej grozi nam, że staniemy się „wyizolowani, bezpłodni i chorzy”. Głoszenie Ewangelii jest nierozerwalnie związane z byciem uczniem Chrystusa i stanowi stałe zaangażowanie, które ożywia całe życie Kościoła. Katolicy mają obowiązek głoszenia Ewangelii. Tego od nas oczekuje Bóg. Jednak nie jest to łatwe zadanie. Dlatego w dzisiejszych czasach spotykamy chrześcijan, katolików, którzy publicznie deklarują swoją wiarę, że są ludźmi wierzącymi, ale jednocześnie dodają to „ale!” i mówią „jestem wierzącym, ale nie zgadzam się z tym, co mówi Kościół na temat np. „in vitro”, aborcji, eutanazji, homoseksualizmu i jeszcze wielu innych prawd głoszonych przez naszych Duchowych Przewodników. To właśnie takie myślenie prowadzi do postawy, charakteryzującej współczesne czasy, że wszystko ma być wyborem, że ważne jest tylko to, co my wybieramy, również w sprawach wiary i naszej relacji z Bogiem. A w rzeczywistości łatwo można zaobserwować proces, gdzie najpierw odrzuca się naszych Pasterzy, Kościół, później Chrystusa, następnie Boga i wreszcie samą religię. Na końcu pozostaje jakaś bliżej nieokreślona „duchowość”, która sama w sobie nie ma żadnej treści i pozwala indywidualistycznie, w zupełnie dowolny sposób podchodzić do sfery sakralnej.

k
katolik z fary

W kontekście niektórych paszkwilanckich i wyjątkowo oszczerczych, bluźnierczych, świętokradczych i bezbożnych wypowiedzi warto się zastanowić, skąd bierze się ze strony piszących te komentarze taka nienawiść do Duchowieństwa Rzymskokatolickiego, a w konsekwencji, do nas Wolnych Polaków Patriotów Katolików – ludzi prawych, uczciwych, bez skazy na czci i honorze oraz o wysokim morale. Czy robią to dla pieniędzy w ramach wykonywania płatnych usług dla jakiejś organizacji, czy jest to jakaś bezinteresowna forma odreagowania stresu albo podświadomych kompleksów? Z wielką dozą prawdopodobieństwa należy przypuszczać, że autorzy takich wpisów nie są Katolikami, a są ludźmi po tzw. „przejściach”, czyli mają za sobą nieudane związki, są rozwodnikami, impotentami, ewentualnie onanistami, albo pochodzą z rozbitych, konkubenckich, patologicznych związków lub związków o komunistycznych korzeniach, ewentualnie sami żyją w konkubinatach, na tzw. „wiarę”, „kocią łapę”, ewentualnie na „kartę rowerową”, lub są w innych tego typu tzw. „wolnych, partnerskich związkach”, albo są nieślubnymi dziećmi (bękartami), należą do jakichś pseudochrześcijańskich sekt i innych tego rodzaju szemranych towarzystw wzajemnej adoracji spod ciemnej gwiazdy, są wojującymi ateistami lub po prostu są homoseksualistami, pedofilami, transwestytami, transseksualistami, zoofilami, nekrofilami, koprofilami, albo innymi dewiantami seksualnymi. Prawdziwi i Wolni Polacy Katolicy, żyjący w prawdziwych rodzinach, czyli w takich rodzinach, które są usankcjonowane Świętymi Sakramentami, przestrzegający Prawa Bożego, nie powiedzą ani jednego złego słowa na temat Hierarchicznego Kościoła Rzymskokatolickiego, ponieważ znają ewangeliczną zasadę „uderz w pasterza, a stado się rozpierzchnie”. Natomiast ci, którzy poszli w ślady libertyńskiego, czerwonego, czy tęczowego szatana, narażają się na wieczne potępienie. Ale każdy z nich ma szansę nawrócić się nawet w tej przysłowiowej ostatniej godzinie życia. A Wy Czcigodni i Zacni Duszpasterze jesteście solą tej ziemi, a my Prawdziwi Polacy Katolicy Patrioci stoimy murem za Wami w głoszeniu Prawdy i nazywaniu zła po imieniu. Alleluja i do roboty w walce ze złem we wszelkiej postaci.

G
Gość

Adaś co ty pierd....lisz! Prawisz, że "Wynika to z kierowania się w pedagogice zawężonym i nierealistycznym spojrzeniem na człowieka, w którym przecenia się możliwości dzieci i młodzieży, a ignoruje ich słabości i potrzebę pracy nad sobą". Czyli Adaś poddać dzieci waszym wpływom, a wy Czarna Zarazo dacie radę!!! Geniusz, no qóerfa geniusz!

G
Gość
2019-08-20T12:44:33 02:00, konrad:

A jaka ideologia jest najlepsza i dlaczego chrześcijańska ?

😎 Szkoda czasu dla szatana kolego, na końcu Cie udusi i zostawi z uśmiechem na twarzy

x
xzz

padały nie,pedofile tak.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3