Miasto Szkła Krosno pokonało Anwil Włocławek

luks, plk.pl
Tomasz Jefimow
W 19. kolejce Polskiej Ligi Koszykówki, Miasto Szkła Krosno wygrało z wyżej notowanym Anwilem Włocławek 78:71.

Włocławianom udało się zanotować nawet serię 11:0 i po rzutach Kamila Łączyńskiego oraz Toneya McCraya było 19:6. Miasto Szkła grało nerwowo i miało sporo problemów z organizacją swojego ataku. W drugiej części meczu przewaga gości wzrosła nawet do 15 punktów, a później starał się ją zmniejszać trójkami Chris Czerapowicz. Po kolejnym trafieniu Szweda i akcjach Kareema Maddoxa krośnianie przegrywali już tylko 29:32. Anwil krok po kroku uciekał.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Michała Barana mógł liczyć na skuteczność z dystansu Dino Pity i Czerapowicza - dzięki nim zbliżył się na zaledwie dwa punkty. Późniejsze kolejne trafienia Dariusza Wyki i Pity doprowadziły nawet do remisu. Tym razem to Anwil miał ogromne problemy. Po rzutach wolnych Royce’a Woolridge’a Miasto Szkła prowadziło 54:50.

Na półtorej minuty przed końcem po kolejnych trafieniach z dystansu Woolridge’a i Czerapowicza gospodarze prowadzili 71:65. Następnie trójkę rzucił Paweł Leończyk, dając szansę włocławianom nadzieję na lepszy wynik. W samej końcówce zadecydowały jednak rzuty wolne Woolridge’a i Pity.

Miasto Szkła Krosno - Anwil Włocławek 78:71 (13:27, 22:17, 19:6, 24:21)

Miasto Szkła: Czerapowicz 24 (7x3), Woolridge 15 (2x3), Pita 14 (3x3), Wyka 13 (1x3), Maddox 3, Dłuski 3, Hajrić 2, Oczkowicz 2, Rduch 2, Bręk 0.

Anwil: Sobin 13, Mccray 13 (1x3), Washington 12 (3x3), Leończyk 11 (1x3), Jaramaz 7 (1x3), Młynarski 4 (1x3), Łączyński 4, Dmitriew 4 (1x3), Chyliński 0.