Miasto Szkła Krosno pokonało w zaległym meczu rezerwy Śląska Wrocław [ZDJĘCIA]

Sebastian Czech
Miasto Szkła Krosno zanotowało na swoim koncie  10 wygraną w tym sezonie. Podopieczni trenera Marcina Radomskigo pokonali u siebie Śląsk II Wrocław w zaległym meczu Suzuki 1 ligi koszykarzy.Miasto Szkła Krosno - Śląsk II Wrocław 80:77
Miasto Szkła Krosno zanotowało na swoim koncie 10 wygraną w tym sezonie. Podopieczni trenera Marcina Radomskigo pokonali u siebie Śląsk II Wrocław w zaległym meczu Suzuki 1 ligi koszykarzy.Miasto Szkła Krosno - Śląsk II Wrocław 80:77 Jakub Czech

Alan Czujkowski bohaterem Miasta Szkła. Na minutę przed zakończeniem meczu, przy stanie 77:76 dla rezerw Śląska zdecydował się na rzut za 3, i choć ryzykował wiele, trafił do celu, wyprowadzając gospodarzy na dwupunktowe prowadzenie. Wrocławianie w kolejnej akcji nie wykazali takiej precyzji i spudłowali z dystansu, umożliwiając krośnianom grę z kontry. Tym razem Czujkowski został sfaulowany i egzekwował rzuty wolne. Trafił raz, podwyższając wynik na 80:77, a wszystko działo się na 16. sekund przed końcem spotkania.

Goście ruszyli z atakiem i musieli akcję zakończyć celną trójką, by doprowadzić do dogrywki. Zimnej krwi już jednak brakowało i piłka obiła się o obręcz. W takich, rzec można dramatycznych okolicznościach, Miasto Szkła pokonało rywala, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu.

Generalnie, zgodnie zresztą z przewidywaniami, konfrontacja niezwykle wyrównana, której przebieg można podsumować określeniem „kosz za kosz”. Jedynie krótkimi fragmentami krośnianie wypracowywali sobie kilkupunktową przewagę, lecz nie potrafili jej zbyt długo utrzymać, a tym bardziej powiększyć. Działo się tak w drugiej kwarcie (32:24 i 41:32 dla krośnian). Śląsk wszakże reagował natychmiastowo i niemal momentalnie niwelował straty.

Obydwie ekipy miały wyróżniające się indywidualności. W szeregach miejscowych wspomnianego już Alana Czujkowskiego znakomicie wspierał Mariusz Konopatzki, zaś wśród gości brylował Sebastian Bożenko, najskuteczniejszy, a jednocześnie rozprowadzający i organizujący ataki wrocławian. Musiał on jednak po piątym faulu opuścić parkiet, kiedy do końcowej syreny brakowało parę minut.
Już w sobotę dojdzie do rewanżu we Wrocławiu. Potyczka w Krośnie bowiem stanowiła odrobienie ostatniej zaległości z jesieni, zaś w sobotę Śląsk II podejmie Miasto Szkła zgodnie z bieżącym kalendarzem ligowym.

Miasto Szkła Krosno - TBS Śląsk II Wrocław 80:77

Kwarty: 22:19, 21:25, 18:15, 19:18.

Miasto Szkła: Oczkowicz 2, Konopatzki 18 (2x3), Żmudzki 6, Czujkowski 13 (2x3), Wieloch 10 (1x3) oraz Szczypiński 8 (2x3), Ciechociński 13, Krzywdziński 8, Ciesielski 2. Trener Marcin Radomski.

Śląsk II: Strzępek 11 (1x3), Walski 8 (2x3), Żeleźniak 11 (3x3), Bożenko 21 (2x3), Leńczuk 13 (1x3) oraz Góreńczyk 4, Marchewka 9 (1x3), Rompa 0. Trener Dusan Stojkov.