Miasto Szkła Krosno przegrało pierwszy raz u siebie. SKS Starogard Gdański lepszy o 11 punktów

Krośnianie tym razem nie popisali się we własnej hali
Krośnianie tym razem nie popisali się we własnej hali Jakub Czech
W meczu 7. Kolejki Miasto Szkła nie wykorzystało atutu hali i przegrało z SKS-em Starogard Gdański 66:77. To pierwsza w tym sezonie porażka krośnian w hali przy Bursaki

Miasto Szkła Krosno – SKS Starogard Gdański 66:77 (16:21, 19:21, 14:20, 17:15)

Miasto Szkła: Heliński 0, Dubults 15 (10 zb., 2 bl.), Jankowski 16 (4x3, 5 as., 3 str.), Zagórski 8, Łałak 8 (2x3, 5 as.) oraz Harris 11 (9 zb.), Oczkowicz 3 (1x3), Śpica 3 (1x3), Dawdo 0, Traczyk 0, Gomułka 0, Walciszewski 2. Trener Roman Prawica.

SKS: Małgorzaciak 15 (2x3), Motylewski 17 (9 b., 4 as., 2 str., 2 prz.), Ziółkowski 16 (4x1), Janiak 3 (1x3), Czerlonko 16 (1x3, 4 as.) oraz Cebula 0, Lis 7 (1x3), Burczyk 0, Ćwikliński 3 (1x3), Życzkowski 0. Trener Kamil Sadowski.

Jak to się plecie – niedawno SKS został zmiażdżony w Tychach 55:101, krośnianie tam omal nie wygrali (80:83), w 7. Kolejce padli u siebie z ekipą ze Starogardu Gdańskiego.

Pierwsza kwarta była wyrównana, ale w jej końcówce Motylewski trzy razy trafił i goście mieli 5 „oczek” zapasu. Na początku II odsłony w ataku szalał Lis, zaraz podłączył się do niego Motylewski i wyszło na to, że SKS w niespełna 4 minuty uzbierał 14 punktów, nie notując żadnych strat. Wynik 16:35 to już nie były żarty. Sygnał do odrabiania strat „trójką” dał Śpica. Naszym szło ciężko, ale powoli przewaga gości malała i po 20 minutach nie była Bóg wie jaka (42:35).

Nasz jedynak nie miał, delikatnie mówiąc, za dobrego dnia w ataku. 66 punktów to najmniejsza, dotychczasowa zdobycz Miasta Szkła w tym sezonie. Trudno, aby było inaczej, skoro gospodarze trafili tylko 37 procent rzutów z gry, przegrali deskę 37:45. Start było mało, osiem, ale przechwytów tylko sześć.

Kibice mieli nadzieję, że duża przerwa dobrze nastroi ich pupili. Niestety, zamiast tego, krośnianie popadli w marazm pod atakowaną deską. Efekt był taki, że zaliczka przyjezdnych zaczęła się zbliżać do 20 punktów. W 24. minucie, po rzucie zza łuku starego znajomego fanów Miasta Szkła, czyli Małgorzaciaka, wynik brzmiał 39:58. Było źle, „trójka” Oczkowicza, punkty Dubultsa i Jankowskiego dały nadzieję, że nie wszystko stracone (49:62 po 30 minutach).

Kibice czekali na pościg w wykonaniu gospodarzy, tymczasem na początku IV ćwiartki zza linii 6.75 najpierw trafił Ziółkowski, potem dwa razy Małgorzaciak i mecz znalazł się pod kontrolą SKS-u (68:49). Nasz zespół wprawdzie nie rezygnował, ale zawodnicy ze Starogardu trzymali rękę na pulsie i spokojnie dowieźli prowadzenie do końca.

66 punktów to najmniejsza, dotychczasowa zdobycz Miasta Szkła w tym sezonie. Gospodarze trafili tylko 37 procent rzutów z gry, przegrali deskę 37:45. Strat było mało, osiem, ale przechwytów tylko sześć.
W niedzielę „Szklany Team” zagra na wyjeździe z Decką Pelplin.