Miasto Szkła Krosno przegrało w Sopocie

SEC
W wyniku porażki w Sopocie krośnienie spadli na 13. miejsce w tabeli.
W wyniku porażki w Sopocie krośnienie spadli na 13. miejsce w tabeli. SłAwomir Kowalski / Polska Press
Wysoką porażką zakończył się wyjazd koszykarzy Miasta Szkła Krosno do Sopotu. Podopieczni Michała Baran ulegli Treflowi 77:98 Trefl Sopot - Miasto Szkła Krosno 98:77

Trefl Sopot - Miasto Szkła Krosno 98:77

Kwarty: 28:26, 20:19, 25:8, 25:24.

Trefl: Zack 11, Brown 13 (1x3), Śmigielski 0, Marković 10 (2x3), M. Kolenda 10 oraz Ł. Kolenda 8 (2x3), Mielczarek 12 (4x3), Dylewicz 29 (6x3), Karolak 5 (1x3), Motylewski 0, Walda 0. Trener Marcin Kloziński.

Miasto Szkła: Pinkston 21 (1x3), Oczkowicz 6 (2x3), Hajrić 10, Mustapić 10 (1x3), Lejasmeiers 10 (2x3) oraz Alexis 6, Gaddefors 5 (1x3), Jakóbczyk 5 (1x3), Grochowski 4, Sroka 0. Trener Michał Baran.

Widzów 1700.

Przez pierwsze dwie kwarty nienajgorzej wynik oscylował wokół remisu.nZ jak najlepszej strony pokazali się Jakov Mustapić, Dariusz Oczkowicz, czy Seid Hajrić i krośnianie przez większą część pierwszej odsłony prowadzili: 3:0, 5:2, 8:4, 20:16. Końcówka na korzyść gospodarzy, zwłaszcza Brandona Browna, który na finiszu był najbardziej aktywny.

Na początku drugiej kwarty sopocianie szybko trafili kilka punktów, objęli dziewięciopunktowe prowadzenie i ten dystans utrzymywali. Dopiero ostatnie kilkadziesiąt sekund należało do Miasta Szkła. Peter Alexis, JayVaughn Pinkston, Davis Lejasmeiers zredukowali straty do 3 punktów i Krosno pozostawało w grze.

Druga połowa zapowiadała się emocjonująco, a wynik sprawą otwartą do ostatnich minut. Tym razem jednak teoretyczne rozważania nie znalazły potwierdzenia na parkiecie. Trzecia kwarta bowiem należała już do Trefla, a konkretnie do Filipa Dylewicza, który indywidualną postawą oraz skutecznością z dystansu zaczął po prostu zadziwiać.

Popisy doświadczonego koszykarza sprawiły, że wynik zaczął coraz szybciej krośnianom uciekać. W pewnym momencie różnica wynosiła ponad 20 oczek na korzyść Trefla. Stało się jasne, że jest nasz team wróci do domu na tarczy. SEC

POZOSTAŁE: Stelmet Zielona Góra - AZS Koszalin 102:79, Stal Ostrów - Asseco Gdynia 76:80, Polpharma Starogard Gd. - MKS Dąbrowa Grn. 90:79, Polski Cukier Toruń - Turów Zgorzelec 92:80, Anwil Włocławek - Czarni Słupsk 114:80, Legia - GTK Gliwice 78:88. King Szczecin - Rosa Radom 94:103. Mecz Anwil - Start Lublin mecz jutro.