Miasto Szkła Krosno przegrało z Anwilem Włocławek

ŁUK, plk.pl
Tomasz Jefimow
Kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu Miasto Szkła Krosno traciło do Anwilu dwa punkty. Stratę popełnił jednak Royce Woolridge i gospodarze dowieźli zwycięstwo.

W trzeciej kwarcie można było wyczuć niespodziankę. Miasto Szkło grało swoją koszykówkę, a to pozwoliło tej drużynie na rewelacyjną serię 18:0! Po wsadzie Szymona Rducha goście prowadzili 44:35. Później rzuty wolne dokładał jeszcze Royce Woolridge, ale straty trójką zmniejszył trochę Michał Chyliński. Po 30 minutach to goście wygrywali sześcioma punktami.

Ostatnia kwarta to odrabianie strat przez Anwil. Nie było to jednak takie łatwe - dopiero po sześciu minutach rzut Josipa Sobina dał przewagę ekipie trenera Igora Milicicia. Końcówka ciągle była jednak zacięta, ale jeden z kluczowych rzutów trafił Chyliński. Rzuty wolne Fiodora Dmitriewa ustaliły wynik spotkania na 65:61 dla gospodarzy.

Anwil Włocławek - Miasto Szkła Krosno 65:61 (16:12, 15:14, 12:23, 22:12)

Anwil: Leończyk 21 (1x3), Dmitriew 14 (4x3), Haws 10, Chyliński 8 (1x3), Sobin 7, Łączyński 5 (1x3), Młynarski 0, Bojanovsky 0, Skibniewski 0, McCray 0.

Miasto Szkła: Czerapowicz 15 (2x3), Woolridge 14, Maddox 11 (1x3), Wyka 11 (1x3), Dłuski 6, Rduch 2, Pełka 2, Małgorzaciak 0, Oczkowicz 0, Bręk 0.