Miasto Szkła nie upolowało Dzików ze stolicy. Krośnianie znów nie poradzili sobie na finiszu

Krośnianie walczą w każdym meczu, są blisko celu, ale ostatnio jest tak, że przegrywają czwarte kwarty i w konsekwencji cały mecz Jakub Czech
Miasto Szkła Krosno rozegrali z wyżej notowanymi Dzikami Warszawa zaciętą, wyrównany mecz, ale na koniec przegrali w stolicy 70:74.

Krośnianie dobrze weszli w mecz (5:0) i w pierwszej kwarcie często znajdowali się na plusie. W drugiej odsłonie było jeszcze lepiej, bo nasz zespół poprawił obronę i dzięki temu na dużą przerwę zszedł z zapasem sześciu punktów (46:40).

Niestety, w trzeciej ćwiartce koszykarzom z Krosna przestało wpadać. Gospodarze także nie błyszczeli w ataku, ale po 30 minutach tracili do krośnian minimalny dystans (55:56).

Na początku kwarty nr 4 błyszczał Marcus Azor i dzięki temu warszawianie w 33. minucie odskoczyli (68:59). Dziki trzymały „Szklany Team” na dystans, jednak finisz dostarczył emocji. Kiedy Zagórski wykorzystał rzuty wolne, straty gości wynosiły tylko 4 punkty (68:72).

Do końca zostało jeszcze półtorej minuty, więc uratowanie meczu było możliwe. Nasi wybronili akcje miejscowych, 47 sekund przed syreną zapunktował Śpica, było już blisko (70:72). Akcję znów udało się wybronić, ale Śpica nie trafił zza łuku, po zbiórce Dawdy próbował szczęścia rzutem za dwa, ale znów chybił.

Zostało 5 sekund gry. Na boisku ponownie pojawił się ponownie Azor. Niewysoki Amerykanin popisał się zaraz wsadem, Heliński nie trafił za trzy i Dziki mogły sobie gratulować udanego rewanżu za porażkę w Krośnie.

Dziki Warszawa - Miasto Szkła Krosno 74:70 (27:26, 13:20, 15:10, 19:14)

Dziki: Motel 3 (1x3), Aleksandrowicz 18 (2x3), Grochowski 7 (1x3, 6 as.), Czujkowski 5 (1x3), Bartosz 3 (3 str.) oraz Azor 17 (1x3, 2 bl.), Komenda 11, Munyama 2, Kuźkow 8 (2x3), Griszczuk 0. Trener Krzysztof Szablowski.

Miasto Szkła: Traczyk 2 (4 str.), Heliński 12 (2x3), Jankowski 17 (4x3), Dawdo 5 (1x3, 7 zb.), Harris 8 (7 zb.) oraz Śpica 7, Zagórski 9 (7 zb.), Łałak 10 (2x3), Oczkowicz 0 (3 prz.), Walciszewski 0. Trener Edmunds Valeiko.