Miasto Szkła przegrało w Opolu z Politechniką Opolską. Krośnianie byli blisko zwycięstwa, ale przegrali po dogrywce

Miasto Szkła nie potrafiło "zamknąć meczu" w regulaminowym czasie gry
Miasto Szkła nie potrafiło "zamknąć meczu" w regulaminowym czasie gry Tomasz Jefimow
Pierwszym w sezonie meczem Miasta Szkła była potyczka z opolanami, którzy wygrali w Krośnie 80:78. W rewanżu naszej ekipie też nie poszło - przegrała 101:104.

Skuteczność Marcina Dymały dała krośnianom niezłe otwarcie (8:0). Beniaminek po 6 minutach dogonił gości (12:12). Nasz team znów odskoczył (20:14), a i po 10 minutach miał niezłą pozycję do dalszych działań.

W II kwarcie obie ekipy miały początkowo kłopot ze skutecznością, ale w końcu poprawiły celowniki. Lepiej zrobili to krośnianie, którzy po “trójce” Dymały prowadzili 28:18. Gospodarze zwarli szyki, i tablica to pokazała (39:36 dla krośnian). Pan Marcin złapał jednak właściwy rytm, trafiał Czujkowski i po 20. minutach zapas Miasta Szkła wynosił 9 “oczek” (47:38).

W III ćwiartce przewaga zespołu z Krosna długo była konkretna (57:45), ale im bliżej końca kwarty, tym zaliczka topniała. Krótko przed przerwą obie strony znów zrównały się punktami (63:63).

Na otwarcie IV odsłony za 3 trafił Czujkowski, Krzysztof Spała. Po trójce Pawła Śpicy (jedynej przy 11 próbach) zapas wyniósł 10 punktów (83:73). AZS gonił, 30 sekund przed syreną był blisko (80:83). Trener Miasta Szkła poprosił o czas, ale gospodarze doprowadzili do dogrywki (85:85).

Na jej otwarcie za 3 wycelował Czujkowski, ale Kaczmarzyk nadal nie chybiał i mecz był na styku. Niestety, na finiszu za 3, za 2 trafił Załucki, nasi walczyli do końca, ale ostatecznie zeszli z boiska z nosami na kwintę. (tor)

Weegree AZS Politechnika Opolska - Miasto Szkła Krosno 104:101

Kwarty: 16:25, 22:22, 25:16, 22:22 - 19:16.

Weegree AZS Politechnika Opolska: Ochońko 12, W. Leszczyński 16 (2x3), Krzywdziński 12 (3 prz.), Skiba 20 (2x3, 8 as.), Kaczmarzyk 19 (1x3, 8 zb.) oraz Wilk, M. Leszczyński 0, Załucki 9 (2x3, 3 prz.), Cichoń 12 (8 zb.), Dawdo 4. Trener Rafał Knap.

Miasto Szkła: Spała 8 (2x3), Czujkowski 25 (5x3, 3 prz.), Śpica 7 (1x3), Żmudzki 10 (11 zb.), Dymała 36 (3x3, 5 as., 7 str.) oraz Oczkowicz 4, Ciesielski 9 (7 as.), Kasiński, Smarzy 0, Walciszewski 0, Kasiński 2. Trener Marcin Radomski.