Miasto Szkła przegrało z Politechniką Opolską. Krośnianie na plus w dwumeczu

Krośnianie u siebie wygrali z opolanami 82:79, co oznacza, że mają lepszy bilans meczów bezpośrednich Jakub Czech
W meczu 20. kolejki 1 ligi Miasto Szkła Krosno przegrało na wyjeździe z AZS-em Politechniką Opolską 77:80. Nasz zespół, choć osłabiony kadrowo, do końca walczył o zwycięstwo, ale musiał obejść się smakiem

Po wyrwaniu zwycięstwa Górnikowi Wałbrzych krośnianie mieli apetyty, aby pójść za ciosem i wygrać trzeci mecz z rzędu. Zadanie było trudne, bo opolanie w swojej hali potrafią punktować (tylko jedna porażka), a do tego nasz team musiał sobie radzić bez Darrella Harrisa.

Mimo tych okoliczności nasza drużyna fajnie weszła w mecz, nieźle broniła i po 10 minutach miała 4 „oczka” zaliczki.
W drugiej ćwiartce długo mecz był bardzo wyrównany, ale z defensywą krośnian nie było już tak różowo. Gospodarze powoli rozkręcali się w ataku i na dużą przerwę zeszli z zapasem 9 punktów (46:37).

Po zmianie stron „Szklany Team” zwarł szyki i w 34. Minucie, po punktach dobrze nastrojonego Śpicy (rekord punktowy w Mieście Szkła) i trójce Jankowskiego tablica pokazała remis 50:50.

Gdy Śpica znów nie chybił, nasi na plusie, ale za długo to nie trwało. U miejscowych dobrze celownik miał Pabian, co sprawiło, że „akademicy” znów odskoczyli (66:57). Dawdo, Śpica postarali się, aby po 30 minutach straty były mniejsze (61:66).

W IV kwarcie walka rozgorzała na dobre. W 33. minucie ekipa z Krosna była już blisko (67:70 po trafieniu Śpicy), jednak opolanie znów odskakiwali (67:74, 70:78). Ponad minutę przed syreną trafił Heliński (74:78). Była szansa, jednak w końcówce Dubults popełnił faul w ataku, Heliński trafił jeden rzut wolny, ale na uratowanie meczu brakło czasu.

Plus jest taki, że w dwumeczu na plusie jest nasza ekipa (82:79 w Krośnie). Możliwe, że to się przyda na koniec fazy zasadniczej.

Weegree AZS Politechnika Opolska – Miasto Szkła Krosno 80:77 (15:19, 31:18, 20:24, 14:16)

Weegree AZS Politechnika Opolska: Kobel 6, Ratajczak 2 (5 as.), Pabian 17 (2x3, 10 zb., 5 str.), Białachowski 7 (4 prz.), Kaczmarzyk 14 (3x3, 3 str.) oraz Kowalczyk 6 (1x3), Skiba 9 (1x3), Jodłowski 6, Mielczarek 7 (1x3), Kroczak 6 (5 as.), Kapuściński 0. Trener Robert Skibniewski.

Miasto Szkła: Śpica 24 (2x3, 3 str., 4 prz.), Jankowski 11 (2x3, 4 str.), Dubults 17 (1x3, 12 zb., 5 as., 5 str.), Zagórski 4, Łałak 3 (1x3, 4 as.) oraz Heliński 10 (1x3), Oczkowicz 1 (3 prz.), Traczyk 0, Dawdo 7 (1x3). Trener Edmunds Valeiko.

W naszej drużynie nie wystąpił Darrell Harris.