Miasto Szkła wyszło z opresji i utrzymało przewagę. Krośnianie zapolowali na warszawskie Dziki

Sebastian Czech
Miasto Szkła Krosno odniosło cenne zwycięstwo nad Dzikami Warszawa.
Miasto Szkła Krosno odniosło cenne zwycięstwo nad Dzikami Warszawa. Jakub Czech
Miasto Szkła Krosno pokonało sąsiada w tabeli 1 ligi koszykarzy i zbliżyło się do realizacji celu, jakim jest awans do play-off. Ale łatwo nie było. Zwłaszcza kiedy Dziki Warszawa odrobili 18-punktową stratę.

Po dwóch kwartach i po super grze krośnianie schodzili na długą przerwę ze sporym, bo 18-punktowym zapasem (53:35). Kolejna, trzecia odsłona również przebiegała po ich myśli, ponieważ do ostatniej sekundy prowadzili nadal wysoko, różnicą 16 oczek (71:55), co w perspektywie ostatniej kwarty stawiało miejscowych w roli zdecydowanych faworytów.

Wówczas to jednak równo z syreną kończącą trzecią kwartę, celną trójką popisał się Grzegorz Grochowski. Na początku czwartej części do głosu doszedł natomiast Patryk Gospodarek, który najpierw zapunktował 2+1, później popisywał się indywidualnymi, skutecznymi akcjami pod kosz, a następnie wraz z Grochowskim trójkami błyskawicznie niwelowali straty.

Dodatkowo warszawianie zaczęli grać agresywnie w obronie, co uniemożliwiało miejscowym wypracowywanie sytuacji rzutowych. Wszystko to sprawiło, że po równych 2. minutach decydującej kwarty na tablicy wyświetlał się wynik 72:71 dla Miasta Szkła, czyli praktycznie mecz zaczynał się od nowa.

Krośnianie w tym momencie pokazali charakter i formę prezentowaną w pierwszych trzech kwartach. Potrafili się otrząsnąć, wyjść z kryzysu i wrócić do walki o zwycięstwo. Wszystko przy świadomości, że roztrwonili 18 punktów przewagi. Tym cenniejsza to wygrana, bo potwierdzająca, że atutem Miasta Szkła jest nie tylko fizyczna dyspozycja.

Miasto Szkła Krosno - Dziki Warszawa 87:82

Kwarty: 27:25, 26:10, 18:23, 16:24.

Miasto Szkła: Oczkowicz 9 (1x3), Żmudzki 10, Ciechociński 4, Czujkowski 19 (4x3), Konopatzki 14 (3x3) oraz Szczypiński 20 (3x3), Wieloch 4, Krzywdziński 1, Ciesielski 6 (1x3). Trener Marcin Radomski.

Dziki: Krefft 17 (2x3), Wojtyński 11 (1x3), Gospodarek 21 (1x3), Dębski 7 (1x3), Koźluk 0 oraz Grochowski 18 (4x3), Piliszczuk 0, Marchoff 0, Jarmakowicz 4, Tokarski 4. Trener Paweł Turkiewicz.