Miasto Szkła zdobyło Poznań

tor
Tomasz Jefimow
Poznaniacy wygrali dwa pierwsze mecze sezonu, ale krzywdy krośnianom nie byli w stanie zrobić.

Nasz zespół pojawił się w stolicy Wielkopolski dzień przed meczem, wyszedł na boisko skoncentrowany i szybko ustawił sobie mecz. W II kwarcie trwała dominacja naszej drużyny, która tym samym na przerwę zeszła w dobrych humorach (41:22). Po zmianie stron gospodarze nadal łamali tkwili w niemocy; rzucali nawet często, ale na słabym procencie (17/50 za 2). A propos tych ostatnich, statystycy naliczyli ich gościom sporo, bo 23, z czego aż 8 Dawidowi Brękowi (gospodarze 16). – Po drugiej stronie grał jego brat, więc Dawid chciał się pokazać. Podjął kilka złych decyzji, z drugiej strony sędziowie chwilami pozwalali bić po rękach. Za dużo tych strat, ale nie wpadała trójka, rywal grał agresywnie, zacieśniał strefę trzech sekund – oceniał trener naszej ekipy.

Krośnianie rządzili na deskach (sprawę ułatwiał brak kontuzjowanego Metelskiego); zebrali 47 piłek, rywale o 20 mniej. Jakub Dłuski, który nie trenował tydzień wskutek skręcenia stawu skokowego, grał tylko 15 minut, ale zdążył zebrać 13 piłek. Miasto uzyskało 62 procent trafień za dwa (23/37). Z mobilności i centymetrów korzystał Dariusz Wyka, czego dowodem 4 boki.

Za tydzień hitem 4. kolejki będzie mecz Miasto Szkła – Legia. Krośnianie będą się do niego przygotowywać bez Szymona Rducha, który dziś wylatuje do Abu Dabi na Mistrzostwa Świata w street ballu (3x3). – Na wyjazd naciskali prezes PZKosz, a nie chcemy Szymonowi psuć humoru. Niech spełnia marzenia. Do Krosna wraca w sobotę – dodał coach przyjezdnych.

Biofarm Poznań - Miasto Szkła Krosno 51:76

Kwarty: 12:22, 10:19, 13:16, 16:19.
Biofarm Basket Poznań: Szydłowski 2 (6 zb., 3 prz.), M. Bręk 11 (1x3, 5 prz.), Wieloch 13, Smorawiński 0 (3 str.), Szymczak 6 oraz Gruszczyński 5, Michalik 8 (2x3), Stankowski 4 (5 str.), Frąckowiak 0, Pawlak 2, Kupisz 0, Ryżek 0. Trener Przemysław Szczurek
Miasto Szkła: Oczkowicz 11 (1x3, 3 str., 7 prz.), Dłuski 6 (13 zb., 3 str.), D. Bręk 12 (4 as., 8 str.), Pełka 6 (8 zb., 4 as.), Rduch 10 (1x3) oraz Wyka 11 (14 zb., 4 bl.), Baran 8 (2x3), Małgorzaciak 8 (1x3), Galewski 2, Rak 2. Trener Michał Baran.