NOWINY24
  POLECAMY

  Popularne na Nowinach

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Popularne na Nowinach

  • Test na nowe prawo jazdy 2020. Odpowiesz na te 12 pytań? [QUIZ]
  • Tutaj najrzadziej spotkasz mieszkańca. TOP 30 najsłabiej zaludnionych gmin
  • Magiczna zima w Bieszczadach. Połoniny całe w śniegu

  "Miasto w mianowniku" - opinie

  "Miasto w mianowniku" - opinie

  ewg

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Po publikacji tekstu "Miasto w mianowniku" (czwartek, 10 bm.), w którym pisaliśmy na temat rozporządzenia premiera nakazującego zmianę nazw miast i gmin (z dopełniacza w mianowniku), rozdzwoniły się telefony. Oto niektóre opinie.

  Koszty nie są tak ważne

  Tadeusz Gardziel z Rzeszowa: - Nie zgadzam się z sarkazmem w tym artykule. Konieczność zmian wynika z ustawy o ochronie języka polskiego i ustawy samorządowej. A samorządowcy i "Nowiny" niech nie narzekają, tylko dają przykład, jak dbać o poprawność językową. W nazwie urzędu powinno być słowo "Tarnobrzeg" czy "Rzeszów", bez żadnej odmiany, bo tak właśnie się te miasta nazywają. Nie ma co biadolić na koszty, bo to drugorzędna sprawa.

  Komu to przeszkadza?
  Tadeusz Buczek z Krosna:
  - Wymienianie szyldów, pieczątek, druków itd. w związku z nowym rozporządzeniem nie ma sensu. Czy nazwa Urząd Miasta Krosna jest niepoprawna? Mnie nie razi. Jakiś urzędnik wymyślił, że musi być coś nowego, czyli zmieniona jedna literka - "a" na "o". Ciekaw jestem, czy premier to rozporządzenie czytał, czy tylko podpisał. Niech nikt z Warszawy nie tłumaczy, że nowy przepis wynika z konieczności dostosowania się do unijnych dyrektyw - bo takie uzasadnianie jest w modzie. Np. w Anglii obowiązuje 5 rodzajów tablic rejestracyjnych i nic się nie dzieje. U nas musi być wymiana i to pod rygorem terminu. Nieważne, że trzeba za to zapłacić.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo